tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Trzy silniki z ZX-10R, 600 KM mocy i… lata! Kawasaki pracuje nad niesamowitym dronem
NAS Analytics TAG
2020 06 01 KTM Bonus rejestracyjny 950 200
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Trzy silniki z ZX-10R, 600 KM mocy i… lata! Kawasaki pracuje nad niesamowitym dronem

Autor: Raff 2020.05.21, 09:48 Drukuj

Trzy silniki Ninja ZX-10R i osiem silników elektrycznych - w taki napęd Kawasaki wyposażyło… drona, którego zadaniem jest transport ciężkich towarów na duże odległości.

Zdumiewające ile energii potrzeba, by pokonać grawitację. Prototyp drona, testowanego przez Kawasaki, wyposażony jest w trzy silniki z modelu ZX-10R, co, lekko licząc, daje ponad 600 KM mocy! Spalinowe motory pełnią funkcję generatorów dla ośmiu silników elektrycznych, które odpowiadają za lot.

NAS Analytics TAG

Celem konstruktorów jest stworzenie drona cargo, zdolnego do transportu ładunku ważącego ponad około 200 kg na odległość 100 km. Prototyp ma wymiary 7 x 5 x 2 m, co czyni go jednym z największych dronów cywilnych.

Kawasaki ogłosiło, że statek powietrzny pomyślnie zakończył test lewitacji. Operacja odbyła się w warunkach stricte testowych - dron był połączony z ziemią licznymi przewodami. Fakt jednak pozostaje faktem - sprzęt lata.
Kawasaki przewiduje, że ich projekt, opisany przez nich samych jako "latająca ciężarówka", będzie w transporcie czymś pośrednim między dronami i helikopterami.

 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr