tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą. 5 (w miarę) skutecznych sposobów
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą. 5 (w miarę) skutecznych sposobów

Autor: Redakcja 2019.09.07, 14:38 3 Drukuj

Jak uchronić motocykl przed kradzieżą? Rozwiązanie w stu procentach skuteczne nie istnieje, ale korzystając z kilku sposobów można poważnie zniechęcić do kradzieży lub nawet odzyskać sprzęt.

Nawet jeśli zdecydujesz się trzymać motocykl w podziemnym bunkrze, to i tak nie masz pewności, że ktoś ci go nie ukradnie. Kiedy złodzieje mają zlecenie na konkretny sprzęt, są w stanie pokonać bardzo wiele trudności.

NAS Analytics TAG

To jednak przypadki skrajne - wiele kradzieży odbywa się na zasadzie "okazja czyni złodzieja". Piękny, lśniący motocykl kusi złodziei, zwłaszcza jeśli widzą oni, że łatwo go ukraść. Dlatego zadbaj, by twój sprzęt pozostał przy tobie jak najdłużej i zainwestuj w dobre zabezpieczenia.

Od razu uprzedzamy, że monitoring nie jest zabezpieczeniem - na pamiątkę po motocyklu pozostanie ci co najwyżej fajny film z niewyraźnymi twarzami...

1. Blokada na tarczę

Blokada na tarczę hamulcową jest dość często spotykaną metodą zabezpieczenia motocykla, do tego niezbyt drogą i poręczną - łatwo schować ją choćby pod siedzeniem. Ma oczywiście swoje wady - łatwo pokonać to zabezpieczenie posiadając... deskorolkę, na której stawia się zablokowane koło. O zapiętej blokadzie łatwo też zapomnieć podczas ruszania, dlatego warto dokupić do niej przypominacz - linkę w jaskrawym kolorze, którą łączy się blokadę z kierownicą.

2. U-Lock

U-Locki mają tę przewagę nad blokadą tarczy, że umożliwiają połączenie motocykla z elementem infrastruktury - słupkiem, czy barierką, albo spięcie dwóch motocykli. Dotyczy to oczywiście U-Locka z dłuższym pałąkiem. Minusem tego rozwiązania jest spory rozmiar. U-Locka warto zakładać na tylne koło, którego demontaż przy próbie kradzieży zajmuje znacznie więcej czasu i jest zdecydowanie bardziej ryzykowny, a także mniej opłacalny.

3. Łańcuch

Łańcuch to jedno z najlepszych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Warunek jest jednak taki, że zostanie zamontowany w prawidłowy sposób. Podczas przypinania motocykla do elementu infrastruktury lub innego motocykla, należy unikać sytuacji, w której łańcuch leży na ziemi. W takiej pozycji łatwo go bowiem przeciąć nożycami do drutu opartymi o ziemię. Łańcuch powinien być zamontowany na pewnej wysokości, najlepiej połączony z kotwą ścienną.

4. Lokalizator GPS

Jeśli lokalizator GPS jest nieoznaczony i starannie ukryty, jest szansa, że złodziej nie zorientuje się, że takie urządzenie jest zamontowane w motocyklu. Dzięki temu na bieżąco będziesz znać pozycję skradzionego sprzętu i możesz tę informację przekazać policji.

5. Pokrowiec

To nie żart - w końcu czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal. Szary, przybrudzony pokrowiec na pewno mniej przyciąga uwagę niż błyszczący motocykl. Poza tym pokrowiec świetnie ukrywa zabezpieczenia zastosowane w motocyklu - ponieważ złodziejowi trudno zorientować się z czym musiałby się zmierzyć, jest szansa, że odpuści.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę