tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Hulajnogi na drogi! Zaskakujce plany Ministerstwa Infrastruktury
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Hulajnogi na drogi! Zaskakujce plany Ministerstwa Infrastruktury

Autor: Raff 2020.09.14, 09:21 2 Drukuj

Elektryczne hulajnogi i inne urządzenia transportu osobistego będą mogły poruszać się tylko po jezdni - zapowiada minister infrastruktury. Pomysł wydaje się dość ryzykowny.

Dziś UTO - urządzenia transportu osobistego, czyli na przykład elektryczne hulajnogi i deskorolki nie mają określonego statusu w przepisach. Ich reprezentacja gwałtownie jednak rośnie, pojawia się coraz więcej kolizji z ich udziałem, a ich użytkownicy często poruszają się po chodnikach z dużymi prędkościami.

NAS Analytics TAG

Ministerstwo Infrastruktury od dawna pracuje nad usankcjonowaniem nowego typu pojazdów. Początkowe pomysły zakładały możliwość dopuszczenia UTO do użytku na drogach dla rowerów lub na drogach, gdzie prędkość ograniczona jest do 30 km/h, czyli na przykład w strefach Tempo 30.

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister Andrzej Adamczyk wypowiedział jednak dość zaskakujące słowa. Jego zdaniem konieczne będzie zmuszenie użytkowników UTO do poruszania się po drogach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, czyli, w praktyce, na niemal każdej drodze w centrum miasta.

Tym samym użytkownicy elektrycznych hulajnóg dołączą do niechronionych użytkowników ruchu drogowego. Czy będzie ich dotyczył obowiązek używania kasku? Nie wiadomo. Z całą pewnością jednak UTO będą musiały być wyposażone w wymagane na drogach publicznych oświetlenie.

Przeniesienie ruchu UTO na jezdnie z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych, jednak w sieci pojawiają się głosy, że pojawienie się na drogach użytkowników elektrycznych hulajnóg i deskorolek może być poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa ich użytkowników.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr