tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bez prawa jazdy i rejestracji 100 km/h… hulajnogą. To nagranie wywołało ogólnonarodową dyskusję
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bez prawa jazdy i rejestracji 100 km/h… hulajnogą. To nagranie wywołało ogólnonarodową dyskusję

Autor: Raff 2020.10.26, 14:44 4 Drukuj

Mężczyzna, jadący elektryczną hulajnogą 100 km/h po drodze publicznej, został nagrany przez jednego z kierowców. Nieco zabawne z pozoru nagranie wywołało we Włoszech ożywioną dyskusję na temat bezpieczeństwa.

Rosnąca dynamicznie popularność urządzeń transportu osobistego (UTO), takich jak na przykład hulajnogi, czy deskorolki elektryczne, stwarza problemy nieznane wcześniej, choćby ten, gdzie mogliby poruszać się użytkownicy UTO. Prędkości, osiągane przez hulajnogi mogą stwarzać zagrożenie na chodnikach, ale są z kolei zbyt małe, by bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych.

NAS Analytics TAG

Z tym ostatnim twierdzeniem można jednak polemizować. Pod koniec września ubiegłego roku pochodzący z Hiszpanii kierowca podróżujący po Włoszech udostępnił film, na którym jedzie za hulajnogistą. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że licznik samochodu autora filmu wskazywał 100 km/h. Użytkownik hulajnogi z taką właśnie prędkością poruszał się drogą publiczną nie tylko bez odzieży ochronnej, ale też rejestracji.

Hulajnogista złamał włoskie prawo, które mówi, że kierujący takim pojazdem nie może poruszać się drogami, na których obowiązuje ograniczenie prędkości wyższe niż 50 km/h i nie może przekraczać na nich 25 km/h. Film wywołał ogromne zainteresowanie we Włoszech i spowodował ożywioną dyskusję, w której wzięli udział także przedstawiciele organizacji zajmujących się bezpieczeństwem.

Giovanni d'Agata, prezydent włoskiego Biura Praw zwrócił uwagę na konieczność dokładnego nadzoru nad elektrycznymi hulajnogami, które bardzo często umożliwiają jazdę z prędkościami rzędu 120 km/h, powodując ogromne zagrożenie nie tylko dla ich kierowców, ale także osób postronnych, ponieważ do jazdy nimi nie są wymagane żadne uprawnienia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę