tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Honda MSX125 z silnikiem Ducati Panigale - 205 KM czystego szaleństwa! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Honda MSX125 z silnikiem Ducati Panigale - 205 KM czystego szaleństwa!

Autor: Janusz Bębenek 2019.08.24, 11:20 2 Drukuj

Honda MSX125, znana na niektórych rynkach jako Grom, cieszy się we wschodniej Azji statusem maszyny kultowej. Stamtąd też pochodzą najbardziej szalone przeróbki, takie jak ta, której autorem jest mieszkający w Tajlandii inżynier Mario Kleff. To chyba najbardziej szalona zamiana jednostki napędowej, jaką do tej pory widzieliśmy!

Fabrycznie nowa Honda MSX125 legitymuje się imponującą mocą 9 KM. Biorąc pod uwagę, jak fajny sam w sobie jest to motocykl, wielu jego fanów szuka sposobów na znaczne poprawienie osiągów, przy zachowaniu tej samej kompaktowej formy. Pisaliśmy niedawno o projekcie włożenia w ramę MSX125 elektrycznego silnika Alta Motors o mocy 50 KM, który przy niewielkiej masie maszyny zrobi z niej małą rakietę.

~~~~~------~~~~~

Tymczasem w dalekiej Tajlandii powstał jeszcze bardziej szalony pomysł na przeróbkę małej Hondy. Znany w tamtejszym środowisku konstruktorów Mario Kleff zainstalował w tym motocyklu potężną jednostkę napędową z Ducati 1199 Panigale R o mocy 205 KM. 

Wydawałoby się, że po przeszczepie tak dużego silnika, wizualnie niewiele powinno zostać z oryginalnej MSX125. Tymczasem, nie licząc znacznie większego układu wydechowego, motocykl wygląda prawie tak, jak oryginał. jego wnętrze kryje jednak wiele godzin ciężkiej pracy Mario Kleffa. 

Oryginalna rama została zastąpiona tytanową konstrukcją, a osłony boczne wykonano z karbonu. Karbonowe są również koła ze sportowymi oponami, a także tarcze hamulcowe z zaciskami Brembo. Dołożono również kilka akcesoryjnych dodatków, m.in. lusterka montowane w końcówkach kierownicy. Zawieszenie z widelcem USD pozostało oryginalne.

Osiągi tej maszyny są powalające. Przy długości zaledwie 165 cm i masie 137 kg, 205 KM mocy wydaje się czystym szaleństwem. Honda z silnikiem Ducati rozpędza się do 320 km/h. Nie mamy pytań.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę