tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Nowe BMW S 1000 XR i F 850 XR. Dwa modele, ktre mog pozamiata na rynku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Nowe BMW S 1000 XR i F 850 XR. Dwa modele, ktre mog pozamiata na rynku

Autor: Raff 2019.08.23, 12:03 Drukuj

BMW przygotowuje się do mocnej premiery - całkiem nowa wersja modelu S 1000 XR pojawi się najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że zobaczymy ją w towarzystwie F 850 XR. 

Dokumenty dotyczące przyszłorocznej oferty BMW, złożone w amerykańskim urzędzie ds. środowiska, nie uwzględniają modelu S 1000 XR. Jak to możliwe, że producent nie zdecydował się na kontynuację sprzedaży jednego z najpopularniejszych modeli? Odpowiedź może być prosta - nowa wersja S 1000 XR jest w drodze.

NAS Analytics TAG

Aktualny model jest na rynku od 2015 roku. Od początku produkcji jego technologia niewiele się zmieniła, choć w innych motocyklach bawarskiej marki (R 1250 GS, S 1000 RR) wprowadzono już system zmiennych faz rozrządu. Wymagania klientów i ekologów rosną, producent nie będzie miał wyjścia - będzie musiał popracować także nad  XR-em.

Tym bardziej, że model ten jest prawdziwym hitem sprzedaży. W Wielkiej Brytanii i w Niemczech to najlepiej sprzedający się czterocylindrowy model BMW, ale także na innych rynkach S 1000 XR sprzedaje się znakomicie.

Spodziewamy się zatem, że w przyszłorocznym modelu znajdzie się nowy, czterocylindrowy silnik rzędowy z systemem zmiennych faz rozrządu ShiftCam, który pracuje już w aktualnym S 1000 RR. Jednostka napędowa jest zgodna z normą emisji spalin Euro 5, która zacznie obowiązywać od 2021 roku.

Nowy silnik oznaczać będzie także nową ramę. Punkty mocowania silnika z systemem Shift Cam są zupełnie inne niż w dotychczasowym modelu, poza tym w S1000 RR BMW zastosowało całkiem inną filozofię projektowania, uwzględniającą kontrolowaną giętkość ramy i minimalizację masy. Te założenia z pewnością znajdą zastosowanie także w przypadku modelu S 1000 XR.

Niemal na pewno BMW zdecyduje się podwyższyć moc motocykla. Konkurencja w postaci nowego KTM 1290 Super Adventure i Ducati Multistrada V4 na pewno nie odpuści. Z mocą 165 KM BMW S 1000 XR może zostać daleko w tyle.

Obok "dużego" XR-a najprawdopodobniej pojawi się także mały - F 850 XR, oparty na konstrukcji F 850 GS. Jego zapowiedzią był piękny koncept 9cento. Wizualizacje, które mogliśmy oglądać wskazują, że F 850 XR pełnymi garściami czerpać będzie ze stylistyki S 1000 XR. Na razie pozostaje nam czekać na szpiegowskie zdjęcia.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr