tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Franco Morbidelli trafi do Pramac Ducati. Kolejny element transferowej ukadanki znalaz swoje miejsce
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Franco Morbidelli trafi do Pramac Ducati. Kolejny element transferowej ukadanki znalaz swoje miejsce

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.18, 19:18 Drukuj

Po zatrudnieniu Alexa Rinsa stało się jasne, że Franco Morbidelli pozostanie bez kontraktu na sezon 2024, ale stan ten nie trwał długo. Zawodnik znalazł już zatrudnienie i wystartuje w barwach zespołu Pramac Racing. Wcześniej do drugiego fotela typowano m.in. Marco Bezzecchiego.

Po tym jak Johann Zarco zdecydował się przejść do zespołu LCR Honda, w garażu Pramac Racing zostało wolne miejsce. Jednym z kandydatów do tego fotela był Marco Bezzecchi, który otwarcie mówił, że chciałby dostać aktualny motocykl fabryczny. Ostatecznie zawodnik zdecydował się pozostać z ekipą Valentino Rossiego. Franco Morbidelli pozostawał bez angażu i mówiło się, że trafi albo do Gresini Racing albo właśnie do Pramaca.

NAS Analytics TAG

W poniedziałek przed rundą w Indiach zespół Pramac Racing oświadczył, że podpisał kontrakt z Franco Morbidellim, który dołączy do Jorge Martina. Choć ostatnio zawodnikowi Yamahy nie szło najlepiej, to jednak zespół i jego władze optymistycznie spoglądają w przyszłość.

- Mam świetny kontakt z Franco Morbidellim, który wiele razy udowodnił, że jest mistrzem. Jestem przekonany, że w naszym zespole znajdzie warunki do walki o miejsca, na które zasługuje. To zaszczyt mieć okazję współpracować z takim mistrzem jak Franco Morbidelli. Mam dużo wiary w niego i jego talent. Jestem przekonany, że będzie czuł się u nas komfortowo i zdołamy uzyskać doskonałe wyniki - powiedział Gino Borsoi, manager zespołu.

- Z wielką przyjemnością witamy Franco Morbidelliego w naszym zespole Pramac Racing, który jeździ na oficjalnych motocyklach Desmosedici GP. Franco jest utalentowanym i doświadczonym zawodnikiem. Nie raz udowadniał, że jest mocny i szybki. T onie przypadek, że w 2020 r. był wicemistrzem MotoGP i wygrał trzy Grand Prix. Jesteśmy przekonani, że razem z Pramac Racing i dzięki naszemu wsparciu będzie mógł zaprezentować pełen potencjał - dodał Luigi Dall'Igna, dyrektor generalny Ducati Corse.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr