tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Grand Prix Indii pene problemw. Co przyniesie pierwsza runda na Buddh International Circuit?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Grand Prix Indii pene problemw. Co przyniesie pierwsza runda na Buddh International Circuit?

Autor: Wojciech Grzesiak 2023.09.21, 15:49 Drukuj

Wbrew wcześniejszym plotkom Grand Prix Indii ma się doskonale i rozpocznie się już w piątek. Nie obeszło się jednak bez problemów, które z pewnością przyspieszyły bicie serc zawodników oraz ich ekip. Nam pozostaje tylko czekać na to, którzy zawodnicy zostaną pierwszymi zwycięzcami w swoich klasach, bo ci zapiszą się na kartach historii MotoGP.

Przed rozpoczęciem Grand Prix Indii zawodników i załogi czekały pierwsze problemy w postaci wiz. Wiadomo, że niektórzy członkowie padoku utknęli przez to na lotniskach. Na szczęście wiele wskazuje na to, że wszyscy będą w stanie bezproblemowo dotrzeć na Buddh International Circuit. Jeszcze 18 września pojawiały się informacje, że z powodu zawiłej biurokracji wiele osób musiało rezygnować z wcześniej zarezerwowanych lotów. Druga sprawa to kwestie podatkowe - każdy zawodnik został poproszony o zapłatę podatku dochodowego, ale ostatecznie podobno Dorna porozumiała się z władzami i zrezygnowano z tego pomysłu. W przeciwnym razie np. Marc Marquez musiałby zapłacić kilka milionów euro.

NAS Analytics TAG

Jeżeli chodzi o kwestie sportowe, to w klasie Moto3 ponownie wszystkich zaskoczył Davide Alonso, który dotarł na metę o włos przed Jaume Masią. Daniel Holgado znalazł się na 16. miejscu, więc nie zdobył żadnych punktów. Zawodnik nadal prowadzi w generalce i ma 161 punktów. Już tylko 4 punkty traci do niego Ayumu Sasaki, a pierwszą trójkę zamyka Jaume Masia, który ma 149 punktów.

W klasie Moto2 triumfował Pedro Acosta, który jedną nogą jest już w MotoGP i ma coraz większe szanse na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Zawodnik ma już na koncie 211 punktów. Tony Arbolino znacznie obniżył loty i ma 177 punktów, a w Misano dojechał do mety tuż za podium. Pierwszą trójkę uzupełnia Jake Dixon z dorobkiem 146 pkt. Stawka jest więc mocno rozstrzelona. Wiadomo już, że Tony Arbolino pozostanie w klasie Moto2 na kolejny sezon.

W klasie MotoGP coraz jaśniej błyszczy Jorge Martin i Pecco Bagnaia może mieć z nim problemy. Podczas Grand Prix San Marino zawodnik Prima Pramac Racing wygrał oba wyścigi. Jego strata do Pecco Bagnai w klasyfikacji generalnej to już tylko 36 punktów. Czy wkrótce będziemy mogli powiedzieć, że walka o tytuł mistrzowski w klasie królewskiej rozpoczyna się na nowo? Pierwszą trójkę zamyka Marco Bezzecchi z dorobkiem 218 punktów i kontraktem na przyszły rok. Włoch pozostanie w barwach Mooney VR46 Racing Team.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr