tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP w Indiach moe zosta odwoane, a Kazachstan miaby je zastpi. Co jest powodem zamieszania?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP w Indiach moe zosta odwoane, a Kazachstan miaby je zastpi. Co jest powodem zamieszania?

Autor: Wojciech Grzesiak 2024.05.13, 15:47 Drukuj

W tym roku kalendarz MotoGP zmienia się dość dynamicznie. Najpierw odwołano Grand Prix Argentyny, później Kazachstanu, a teraz okazuje się, że planowane jest odwołanie Grand Prix Indii. Co jest powodem tych plotek? Kiedy pojawią się oficjalne informacje?

Grand Prix Indii jest organizowane na torze Buddh International Circuit i w tym roku może zniknąć z kalendarza wyścigów. Takie rewelacje przekazał serwis Autosport. W zamian za zaplanowaną na wrzesień rundę do kalendarza wskoczyłby zawieszony Kazachstan. Wyścigi w Kazachstanie nie odbędą się w terminie z powodu klęski żywiołowej, która nawiedziła ten kraj, ale też nie zostały całkowicie odwołane.

NAS Analytics TAG

Według krążących po padoku pogłosek runda w Indiach ma być odwołana przez zachowanie lokalnego promotora. Firma Fairview Sports ma zalegać z płatnościami, a jednym z wierzycieli jest właśnie Dorna. Dlaczego jeszcze nie pojawiła się oficjalna informacja na ten temat? Okazuje się, że Fairstreet Sports ma czas na zapłacenie do 20 maja.

Okazuje się, że już w marcu pojawiły się pierwsze problemy. Jak informował wtedy Times of India, wszczęto dochodzenie, które ma ustalić, jak firma firma wydawała pieniądze przeznaczone na organizację rundy MotoGP w sezonie 2023. Dorna i Fairstreet Sports mają podpisaną umowę na organizację 7 rund MotoGP. Wśród wierzycieli jest też właściciel toru - Jaypee Group, który już w grudniu zaznaczał, że Fairstreet Sports zalega z płatnościami.

- Jeżeli byłyby jakiekolwiek problemy z opłatami licencyjnymi dla Dorny, firma nie ogłosiłaby wydarzenia w 2024 r. Spłaciliśmy już większość rachunków i jesteśmy w trakcie płacenia reszty - mówił cytowany przez Times of India Pushkar Nath Srivastava, dyrektor operacyjny Fairstreet.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr