tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: wyniki czwartej rundy mistrzostw wiata [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

EnduroGP: wyniki czwartej rundy mistrzostw wiata [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.07.26, 16:01 Drukuj

Czwarta runda Mistrzostw Świata Enduro odbyła się w Skovde, małej szwedzkiej miejscowości turystycznej położonej kilka kilometrów od Göteborga. Motoclub FMCK stworzył łatwą trasę z bardzo charakterystycznymi testami specjalnymi. Test crossowy przygotowano w kamieniołomie i na ekstremalnie twardym podłożu z luźnymi kamieniami, extreme został umieszczony wzdłuż stoku narciarskiego, test enduro prowadził po piaszczystym podłożu, a test specjalny odbył się w lesie.

Brad Freeman początkowo prowadził podczas szwedzkiego EnduroGP, ale już pod koniec pierwszego okrążenia Wil Ruprecht, odnosząc zwycięstwa testowe jedno po drugim, wyprzedzał Brada i Josepa Garcię, który jechał na drugim miejscu. W przedostatnim teście Wil miał 11 sekund przewagi i mógł sobie pozwolić na spokojniejszy przejazd, jednak to nie w stylu Australijczyka. Kolejny raz uzyskał najszybszy czas, aby wygrać z 20 sekundami przewagi nad Garcią.

NAS Analytics TAG

Zeszłotygodniowy zwycięzca, Josep Garcia był wytrwały i cały dzień trzymał Ruprechta w napięciu, ale zaliczył trzy upadki, które kosztowały go czas.

Lider mistrzostw, Brad Freeman, miał raczej ciężki dzień i nie wszystko układało sie po jego myśli. Po wyścigu zasugerował, że niektóre testy nie były w stylu enduro. Trzeci tego dnia i pierwszy w klasie E3 utrzymuje prowadzenie w mistrzostwach.

Za nimi przez cały dzień trwała dość intensywna bitwa o miejsca. Ostatecznie Davide Guarneri zajął czwarte miejsce i pierwsze w klasie E1. Samuele Bernardini osiągnął najlepszy wynik w sezonie, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i drugie w klasie E1, przed liderem punktowym Andreą Veroną.

Steve Holcombe ukończył na rozczarowującej 21. pozycji, ale przyznał, że miał problemy z pewnością siebie po dwóch wypadkach.

Lorenzo Macoritto zaliczył bardzo dobry start w klasie juniorów i udało mu się dowieźć zwycięstwo do mety z 10-sekundową przewagą. Za nim Matteo Pavoni, Max Ahlin, Jed Etchells i Ruy Barbosa toczyli zacięta bitwę i zachwycali podczas testów.

W klasie kobiet Laia Sanz wróciła do swoich najlepszych wyników w karierze. Pomimo tego, że przyznała, że trasa nie pasuje do jej stylu, prawie 50 sekund przewagi na mecie nad Jane Daniels robi wrażenie. Mireia Badia uzupełniła podium.

Jadący u siebie Albin Norrbin po raz kolejny uciekł rywalom w tym sezonie. Metę rywalizacji Youth 125 przekraczał z prawie minutową przewagą nad Kevinem Cristino. Harry Edmondson pokonał Samuli Puhakainena i zajął ostatnie miejsce na podium.

Wyniki klasy EnduroGP (dzień pierwszy)

1. Wil Ruprecht
2. Josep Garcia
3. Brad Freeman
4. Davide Guarneri
5. Samuele Bernardini
6. Andrea Verona
7. Hamish MacDonald
8. Jaume Betriu
9. Jamie McCanney
10. Antoine Magain

Drugiego dnia w Skovde Brad Freeman wrócił do formy. Był szybki i konsekwentny. Dodatkowo trwająca cały sezon walka w klasie E1 pomiędzy Andreą Veroną i Davide Guarnerim zaowocowała w niedzielę sporą ilością wrażeń, a obaj znaleźli się na podium w klasyfikacji generalnej.

W drugim dniu lider mistrzostw Freeman odwrócił sytuację, aby od początku do końca wygrać. - Najważniejszą rzeczą było nie tyle zwycięstwo, ile odwrócenie złej passy - powiedział Brad. - W sobotę walczyłem, ale nowy dzień przynosi nowe wyzwanie i dobrze zacząłem, a potem przez cały dzień utrzymywałem przewagę. Jestem zadowolony, ale też trochę zaniemówiłem jeśli chodzi o ostatni test Verony…!

W temacie testu ważny jest kontekst. Davide Guarneri, Josep Garcia i Andrea Verona walczyli między sobą i dzieliły ich ułamki sekund. Gdy dzień osiągnął punkt kulminacyjny, Guarneri był na drugim miejscu i był o 0,10 s przed Garcią i o 4,6 s przed Veroną. Verona zdecydował się odrobić straty w ostatnim teście crossowym. W momencie, w którym zawodników dzieliły ułamki sekund, zawodnik GASGAS uzyskał aż o 13 sekund lepszy czas! Dzięki temu wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, pokonując nie tylko swojego rywala w klasie E1, Guarneriego, ale także Josepa Garcię. To było coś niesamowitego.

- Było naprawdę blisko przez cały dzień, a w ostatnim teście byłem czwarty, ale czasowo niedaleko - wyjaśnił Andrea. - Dałem z siebie wszystko, nie miałem nic do stracenia i musiałem spróbować. Jestem naprawdę bardzo zadowolony z wyniku w klasie E1 i GP.

Chociaż Guarneri przegrał w tym ostatnim teście, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej to jego najlepszy wynik w tym roku i pierwsze w historii podium w EnduroGP dla marki Fantic.

Koledzy z zespołu TM w klasie juniorów stoczyli kolejną szalenie zaciętą walkę o zwycięstwo. Tu również sprowadziła się ona do ostatniego testu, w którym Lorenzo Macoritto zapewnił sobie przewagę 1,71 sekundy nad Matteo Pavonim. Leo Le Quere był trzeci.

W klasie Youth 125 Albin Norrbin ponownie zaatakował drugiego dnia, finiszując z ponad minutą przewagi nad Samim Puhakainenem, a Kevin Cristino był trzeci, nieznacznie wyprzedzając Harry'ego Edmondsona.

Laia Sanz przyznała, że była ostrożna przed drugim dniem w Szwecji, ponieważ jest silna pierwszego dnia podczas tegorocznych GP, a trudniej jej się jedzie drugiego. Hiszpanka pojechała dobrze i zaliczyła zwycięstwo także drugiego dnia w Skovde. Nie obyło się jednak bez walki. Mireia Badia i Jane Daniels zwyciężały w testach i zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, ale Sanz była konsekwentna i ostatecznie wygrała z 25-sekundową przewagą.

Wyniki klasy EnduroGP (dzień drugi)

1. Brad Freeman
2. Andrea Verona
3. Davide Guarneri
4. Josep Garcia
5. Wil Ruprecht
6. Hamish MacDonald
7. Albin Elowson
8. Jaume Betriu
9. Joe Wootton
10. Anton Lundgren

Klasyfikacja generalna (po 4 rundach)

1. Brad Freeman 146
2. Josep Garcia 124
3. Wil Ruprecht 120
4. Andrea Verona 102
5. Davide Guarneri 92
6. Hamish MacDonald 74
7. Steve Holcombe 72
8. Jaume Betriu 67
9. Samuele Bernardini 37
10. Daniel McCanney 37

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr