tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: wyniki trzeciej rundy mistrzostw wiata w Estonii [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

EnduroGP: wyniki trzeciej rundy mistrzostw wiata w Estonii [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.07.20, 21:21 Drukuj

Kuressaareare, estońskie miasteczko na wyspie Saaremaa, 17 i 18 lipca było gospodarzem trzeciej rundy Mistrzostw Świata Enduro 2021. Organizatorzy, Motoclub Redmoto, zaplanowali pozornie prosty wyścig na w większości płaskiej trasie, ale równocześnie zdradliwy ze względu na właściwości twardej i piaszczystej ziemi oraz wysokie temperatury, które panowały tam w weekend.

Podczas pierwszych dwóch okrążeń pierwszego dnia można było pomyśleć, że to dzień Wila Ruprechta. Wil prowadził i pod koniec drugiego okrążenia miał 20-sekundową przewagę. Ale podczas trzeciego testu Extreme Ruprecht zaliczył ciężki upadek, który mocno doświadczył jego TM oraz wpłynął na wynik, ponieważ Australijczyk wypadł z walki o topowe pozycje.

NAS Analytics TAG

Nieszczęście jednych jest szczęściem innych. Wypadek Ruprechta pozwolił Josepowi Garcii i Bradowi Freemanowi znaleźć się na szczycie listy czasów, a para stoczyła zaciętą bitwę przez resztę dnia. Mocne trzecie okrążenie Hiszpana i błąd Freemana w ostatnim teście Extreme, który ostatecznie kosztował go sporo, pozwoliły Josepowi na wygranie swojego pierwszego wyścigu w sezonie.

Można było się spodziewać, że walka o wygraną w klasie E1 między Davide Guarnerim i Andrea Veroną będzie bardzo zacięta i decydować będą sekundy. Zawodnicy zakończyli dzień jako najszybsi w swojej klasie. Guarneri szturmem odniósł cztery zwycięstwa w testach i przygotował grunt pod walkę o zwycięstwo w E1 oraz trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Przystępując do ostatniego testu, kierowcy mieli praktycznie takie same czasy. Verona poszedł na całość i wygrał supertest zajmując trzecie miejsce w EnduroGP i wygrywając klasę E1 z przewagą zaledwie 1,85 sekundy przed Guarnerim.

Podium w klasie juniorów nie było z góry pewne, ale kiedy Lorenzo Macoritto i Roni Kytonen popełnili błędy, Matteo Pavoni zyskał nieco przestrzeni i zgarnął zwycięstwo z przewagą 20 sekund. Macoritto powrócił na ostatnim okrążeniu i zajął drugie miejsce przed Leo Le Quere.

Natomiast klasa Youth 125 była wyścigiem jednego zawodnika. Szwed Albin Norbin finiszował prawie minutę przed Pyry Juupaluomą i Kevinem Cristino na trzecim miejscu.

Wyniki klasy EnduroGP (dzień pierwszy)

1. Josep Garcia
2. Brad Freeman
3. Andrea Verona
4. Davide Guarneri
5. Wil Ruprecht
6. Hamish MacDonald
7. Steve Holcombe
8. Jaume Betriu
9. Antoine Magain
10. Eoro Remes

Wczesny atak w trudnym teście Enduro na pierwszym okrążeniu dał Bradowi Freemanowi przewagę, której następnie musiał bronić przez pozostałe 11 testów. Dla Brada to był zdecydowanie długi dzień. Po pierwszym teście ostatniego okrążenia przewaga Brada zmalała do zaledwie 8 sekund. Kluczowy okazał się przedostatni test specjalny i zarazem ostatnia wizyta w mocno rozjechanym teście Enduro, gdy Garcia zabłysnął i zyskał prawie sześć sekund, zmniejszając przewagę Freemana praktycznie do zera. Podczas ostatniego testu Josep ponownie poszedł na całość i ukończył go o 2 minuty i 43 sekundy szybciej niż Brad. Garcia wygrał przewagą zaledwie 45 sekund.

Trzecie miejsce drugiego dnia, z prawie minutą straty, zajął ponownie Andrea Verona. Zawodnik GASGAS zaliczył swoje drugie podium w rundzie i prowadzi obecnie w klasie E1 przed czwartą rundą, która odbędzie się w następny weekend w Szwecji. Jego rywal z klasy E1, Davide Guarneri, ponownie zaliczył kilka zwycięstw w testach w drodze po czwarte miejsce. Wil Ruprecht zajął piąte miejsce i można było odnieść wrażenie, że sobotni wypadek wciąż siedzi w głowie Australiczyka.

W klasie juniorów Lorenzo Macoritto tym razem wymienił się miejscami na mecie ze swoim kolegą z zespołu Matteo Pavonim. Lorenzo miał komfortową przewagę 17 sekund na finiszu. Urzędujący mistrz klasy Youth 125 Sergio Navarro uzupełnił podium.

W niedzielę Albin Norbin nie miał tak wygodnej przewagi jak pierwszego dnia. Wyszarpał zaledwie pół minuty, ale wynik uzyskał taki sam. Teraz szwedzki kierowca udaje się na swoje domowe GP, które odbędzie się w następny weekend, jako lider klasy 125. Pyry Juupaluoma ponownie zajął drugie miejsce, a Samuli Puhakainen trzecie.

Wyniki klasy EnduroGP (dzień drugi)

1. Josep Garcia
2. Brad Freeman
3. Andrea Verona
4. Davide Guarneri
5. Wil Ruprecht
6. Hamish MacDonald
7. Daniel McCanney
8. Steve Holcombe
9. Jaume Betriu
10. Samuele Bernardini

Klasyfikacja generalna EnduroGP (po 3 rundach)

1. Brad Freeman 111
2. Josep Garcia 94
3. Wil Ruprecht 89
4. Andrea Verona 75
5. Steve Holcombe 72
6. Davide Guarneri 64
7. Hamish MacDonald 55
8. Jaume Betriu 51
9. Daniel McCanney 33
10. Antine Magain 25

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr