tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: wyniki finaowej rundy sezonu 2021. Zawodnicy Metzelera zdominowali mistrzostwa [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

EnduroGP: wyniki finaowej rundy sezonu 2021. Zawodnicy Metzelera zdominowali mistrzostwa [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.10.18, 14:20 Drukuj

Szósta i ostatnia runda Mistrzostw Świata Enduro odbyła się w Langeac, małej wiosce w regionie Haute-Loire, kilka kilometrów od Le Puy-en-Velay, gdzie odbędzie się kolejne ISDE. Motoklub Haut-Allier stworzył tor z trzema specjalnymi testami i wyścigiem w prawdziwym tradycyjnym stylu enduro z niezwykle technicznymi i szybkimi testami specjalnymi.

W ostatnim GP sezonu, zawodnicy marki Metzeler dominowali we wszystkich głównych klasach. Josep Garcia, Andrea Verona i Brad Freeman zostali mistrzami świata w swoich klasach, a dodatkowo uplasowali się na podium EnduroGP.

NAS Analytics TAG

Piątkowy Super Test był szybki, ale zawierał pewne sekcje techniczne, w tym trudny matrix, który dostarczył wielu emocji. Pierwszym zawodnikiem, który uzyskał czas poniżej dwóch minut był Thomas Oldrati uzyskując wynik 1:59,05 na okrążeniu. Jak się później okazało, Oldrati był najszybszym zawodnikiem piątkowego wieczoru. Tylko Brad Freeman i Jaume Betriu również uzyskali czasy poniżej dwóch minut, a wielu świetnych zawodników popełniło błędy, w tym Josep Garcia, który zajął dopiero 16. miejsce.

Bernat Cortes uzyskał najlepszy czas w klasie Junior, ponieważ rywale w walce o mistrzostwo, Matteo Pavoni i Lorenzo Macoritto, zaliczyli upadki na głazach i zajęli odpowiednio 27. i 22. miejsce. Bernat uzyskał czas 2:02.64 i okazał się minimalnie szybszy od Antoine'a Criqa i Jeda Etchellsa - wszystkich trzech zawodników dzieliły zaledwie ułamki sekund.

W klasie Youth 125 najlepiej poradzili sobie francuscy zawodnicy Thibault Giraudon i Leo Joyon, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca przed Harrym Edmondsonem.

W pierwszym dniu rywalizacji właściwej, Josep Garcia odrobił stracony czas po wypadku podczas piątkowego Super Testu, wygrywając trzy pierwsze testy w mroźny poranek w Langeac. To sprawiło, że zwycięstwo dnia było w zasięgu ręki, ale zawodnicy Bety mieli w założeniu inne plany, ponieważ Brad Freeman przez cały dzień minimalnie prowadził, a Steve Holcombe deptał mu po piętach z trzema wygranymi testami na drugim okrążeniu.

Walka o zwycięstwo sprowadziła się do ostatnich testów i to Garcia był w lepszej pozycji, kiedy Brad i Steve popełnili drobne błędy oddając zwycięstwo Hiszpanowi. Garcia wygrał minimalną przewagą trzech sekund. Trzeci był Steve Holcombe ze stratą 10 sekund do zwycięzcy.

W klasie Junior, Jed Etchells odniósł swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w klasyfikacji dnia, nieznacznie wyprzedzając Bernata Cortesa. Walczący o mistrzostwo Matteo Pavoni i Lorenzo Macoritto zajęli czwarte i piąte miejsce.

W klasie Youth 125 wygrał Albin Norrbin z wynikiem lepszym o 44 sekundy od Thibaulta Giraudona. Harry Edmondson zajął trzecie miejsce.

Wyniki klasy EnduroGP (dzień pierwszy)

1. Josep Garcia
2. Brad Freeman
3. Steve Holcombe
4. Jaume Betriu
5. Wil Ruprecht
6. Andrea Veroni
7. Joe Wootton
8. Matteo Cavallo
9. Theophile Espinase
10. Thomas Oldrati

Drugiego dnia wyścigów Brad Freeman wystartował chcąc utrzymać wygodną przewagę dziesięciu punktów w tabeli. Trzy zwycięstwa w porannych testach zapewniły mu prowadzenie, a Brad nie odpuścił i przypieczętował tytuł w klasie E3 oraz EnduroGP drugi rok z rzędu.

Andrea Verona, który zapewnił sobie tytuł w klasie E1 już w sobotę, w niedzielę postawił na swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Musiał jednak uznać wyższość Freemana i ostatecznie zajął drugie miejsce, co dało mu trzecią pozycję w klasyfikacji EnduroGP.

Sobotni zwycięzca i nowy mistrz świata w klasie E2, Josep Garcia, przekreślił swoje szanse na drugie zwycięstwo upadkiem w pierwszym teście Enduro. Stracił ponad 20 sekund i spędził dzień odrabiając straty i przedzierając się w stronę podium. Na ostatnim okrążeniu udało mu się dotrzeć do trzeciego miejsca i równocześnie zająć drugie miejsce w klasyfikacji EnduroGP.

W klasie Junior 1 tytuł mistrzowski zdobył Lorenzo Macoritto, który w łącznej klasyfikacji juniorskiej uplasował się na drugiej pozycji. Natomiast Matteo Pavoni zdobył tytuł w generalce oraz w klasie Junior 2.

Albin Norrbin zakończył świetny sezon kolejnym zwycięstwem w klasie Youth 125. Drugie miejsce przypieczętowało drugą pozycję w klasyfikacji generalnej Harry'ego Edmondsona przed kolegą z zespołu Fantic, Kevinem Cristino, który uplasował się na trzecim miejscu.

Wyniki klasy EnduroGP (dzień drugi)

1. Brad Freeman
2. Andrea Veroni
3. Josep Garcia
4. Jaume Betriu
5. Steve Holcombe
6. Nathan Watson
7. Hamish MacDonald
8. Davide Guarneri
9. Wil Ruprecht
10. Joe Wootton

Klasyfikacja generalna sezonu EnduroGP

1. Brad Freeman 217
2. Josep Garcia 199
3. Andrea Verona 157
4. Wil Ruprecht 146
5. Davide Guarneri 125
6. Steve Holcombe 119
7. Jaume Betriu 111
8. Hamish MacDonald 96
9. Daniel McCanney 56
10. Nathan Watson 43

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr