tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Emil Juszczak nastpc Tadka Bausiaka
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Emil Juszczak nastpc Tadka Bausiaka

Autor: Ewelina Szkudlarek 2018.03.31, 10:28 Drukuj

Do zakończenia cyklu Mistrzostw Świata w Super Enduro pozostała tylko jedna runda i wszystko wskazuje na to, że w czołówce znalazło się dwóch Polaków! Dwa drugie miejsca po 4 rundach, w klasie Prestige Tadeusz Blazusiak, a w klasie Junior Emil Juszczak! Dla fanów polskiego Super Enduro nie było zaskoczeniem, że Emil poradził sobie z wyzwaniami jakie stawiały przed nim kolejne rundy. Nie mniej jednak fakt, że znalazł się aż tak wysoko w stawce było nie małą niespodzianką. Udało nam się porozmawiać z Emilem tuż przed wyjazdem do Szwecji.

Ewelina: Na początku powiedz coś o sobie. Skąd się wzięła pasja do motocykli, od ilu lat trenujesz?

NAS Analytics TAG

Emil Juszczak: Pasją do motocykli zostałem "zarażony" przez kolegę. Przejechałem się raz  i jakoś  tak już zostało.  Nie pamiętam już kiedy to było dokładnie. Miałem wtedy może 10 lat, kiedy to dostałem swój pierwszy motocykl. Zacząłem trenować w wieku 15 lat z Pawłem Kaimem, który do dziś mnie wspiera i towarzyszy podczas MŚ Super Enduro.

Ewelina: W ubiegłych latach mogliśmy zobaczyć Cię na MŚ Super Enduro w Polsce, jednak nigdy nie brałeś udziału w całym cyklu, skąd taka decyzja w tym roku?

E.J.: Start w Krakowie był przełomowy, zająłem 3 miejsce w klasie Junior. Wtedy też pojawiła się myśl, aby spróbować sił w całym cyklu Mistrzostw Świata. Co prawda później sprawa się trochę skomplikowała i nie byłem pewny udziału w 2 rundzie w Riesie.  Długie rozmowy ze sponsorami, zmiana motocykla i decyzja... jedziemy!

Ewelina: Jak oceniasz poziom trudności MŚ w tym roku? Czy, którąś  rundę wyjątkowo dobrze lub źle wspominasz?

E.J.: Generalnie mówiąc największą trudność sprawiał mi... motocykl. W krótkim czasie przesiadłem  się z Sherco se300 na Ktm exc 250, a finalnie jeżdżę na exc tpi 300.  Niestety zdecydowanie za mało motogodzin na nim wyjeździłem, a przystosowanie motocykla pod swoje preferencje trochę zajmuje. Jeśli chodzi o zawodników to stawka jest wysoka, na  pewno jest co robić. Myśląc o najfajniejszej rundzie MŚ przychodzi mi na myśl runda w Bilbao, gdzie zrobiliśmy naprawdę niezłe show z polską flagą, było naprawdę fajnie. Jednak jeśli chodzi o rundę, którą niezbyt ciepło wspominam to bez wahania wybieram rundę w Riesie... nagła zmiana motocykla skutkowała poważnym błędem na skoku, który mógł się skończyć naprawdę fatalnie...

Ewelina: Jak wygląda twoje nastawienie przed ostatnią rundą MŚ w Szwecji?

E.J.: Nastawienie przed zawodami jak najbardziej pozytywne. Nie myślę o jakimś konkretnym wyniku, po prostu muszę zrobić swoje i tyle. Najważniejsze to starać się nie popełniać błędów i trzymać równe tempo do samej mety, resztę czas pokaże.

Ewelina: Jaki cel postawiłeś sobie na ten sezon? Czy zobaczymy Cie na Redbull 111 Megawatt?

E.J.: Moim głównym celem na ten sezon jest udział w zawodach Hard Enduro - Erzberg Rodeo. Jest to moje marzenie, które mam nadzieje uda mi się w tym sezonie spełnić. W moich planach oczywiście nie może zabraknąć Red Bull 111 Megawatt! Po za tymi eventami planuję udział w Drapak, Beskid Hero, Charlotta Extreme oraz paru mniejszych imprezach.

Na koniec chciałem podziękować moim sponsorom: przede wszystkim firmie Joniec, firmie Penrite, Drogosz Suspension, Buli96 oraz Olekmotocykle. Za pomoc w realizacji moich sportowych celi.

A my chcemy podziękować Emilowi za sportowe emocje, które nam do tej pory dostarczył i życzyć mu powodzenia na dzisiejszej finałowej  rundzie Mistrzostw Świata  Super Enduro!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr