tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Elektryczny koszmarek z Kalifornii - czyli tak bd wyglday nasze motocykle
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Elektryczny koszmarek z Kalifornii - czyli tak bd wyglday nasze motocykle

Autor: Wojciech Grzesiak 2019.10.29, 09:57 Drukuj

Hadin Panther - pod tą groźną nazwą kryje się elektryczny cruiser, który zadebiutuje w Mediolanie. Producent postanowił odkryć lwią część kart przed premierą i mamy nadzieję, że przyszłość motocykli nie będzie tak wyglądała.

O ile producenci samochodów elektrycznych mają łatwe zadanie, ponieważ wystarczy lekko przemodelować "grill" i reszta samochodu może wyglądać konwencjonalnie (patrz Tesla i BMW i8), o tyle z motocyklami jest nieco trudniej. Siłą rzeczy silnik i napęd są mocno eksponowane, a w przypadku motocykli elektrycznych można zacytować policjantów na miejscu zbrodni - "Proszę się rozejść, nie ma tu nic do oglądania." Patrząc na ten motocykl aż ciężko pomyśleć, że jego stworzenie zajęło trzy lata.

NAS Analytics TAG

Hadin Panther jest doskonałym przykladem na poparcie tego twierdzenia. Wygląda jak mieszanka nakeda z lat 80. oraz japońskiego cruisera z początków lat 90. z lekką domieszką motocykla sportowego po środku. Do tego mamy wahacz znajdujący się w żelaznym uścisku osłon napędu. Jedyna w miarę ciekawa linia to element, który w motocyklu spalinowym skrywałby pod sobą zbiornik paliwa.

Jak to wygląda od strony technicznej? Dostajemy motocykl ważący 270 kilogramów i rozpędzający się do 130 km/h. Szybkie ładowanie pozwala na napełnienie baterii do 80% w czasie 30 minut. Ładowanie w normalnym trybie od zera do pełna zajmuje od 6 do 8 godzin. Centrum dowodzenia stanowi efektowny elektroniczny wyświetlacz z całkiem fajnym motywem graficznym. Niestety nie został on obudowany w żaden ciekawy sposób, więc sprawia wrażenie, jakby ktoś po prostu przypiął smartfona do kierownicy. Ciekawostką jest obecność kamer z przodu i z tyłu, ale pomimo tego zastosowano konwencjonalne lusterka.

Czy tak będzie wyglądać przyszłość motocykli? Mamy nadzieję, że nie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia

hadin 9

hadin 4

hadin 2

hadin 10

hadin 12

Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr