tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Motocykle elektryczne znikną z Wyspy Man NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Motocykle elektryczne znikną z Wyspy Man

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.10.22, 08:55 Drukuj

Motocykle elektryczne znikną na jakiś czas z harmonogramu wyścigów Isle of Man Tourist Trophy.

Organizatorzy Isle of Man Tourist Trophy postanowili zawiesić wyścigi motocykli elektrycznych. Powodem jest konieczność reorganizacji tej klasy i znalezienie pomysłu na zachęcenie producentów do zainwestowania w produkcję oraz rozwój sportowych motocykli elektrycznych. TT Zero ma zniknąć z harmonogramu na dwa lata.

NAS Analytics TAG

Minister przedsiębiorczości - Laurence Skelly powiedział, że ma nadzieję na to, że do rozmów przystąpią organizacje, akcjonariusze i producenci, którzy czują się na siłach żeby rozwijać TT Zero pod kątem ekonomicznym i technologicznym.

Od sześciu lat w klasie motocykli elektrycznych rządzi doskonale przygotowany Mugen. Ekipa co roku prezentowała nową maszynę i co roku biła rekordy prędkości oraz czasu okrążenia. W międzyczasie pojawiło się kilka ekip, które nieskutecznie próbowały podgryzać pięty Japończyków. Najmocniejsze zaplecze miało Victory zasilane przez Polarisa i Energicę. Marka została jednak zamknięta, a wraz z nią zniknął projekt wyścigowy. Na Wyspie Man startowali również Motoczysz i belgijska Sarolea, a także ekipy uniwersyteckie.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę