tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dominika Orlik zajmuje 3. miejsce w Pucharze Polski Pitbike Supermoto! NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dominika Orlik zajmuje 3. miejsce w Pucharze Polski Pitbike Supermoto!

Autor: Dominika Orlik 2018.07.16, 11:06 Drukuj

Włosy mokre od szampana, a o333y od łez szczęścia - to zdanie opisuje idealnie 3. rundę Pucharu Polski Pitbike Supermoto w której Dominika Orlik wywalczyła 3. miejsce!

Tor w Koszalinie zrobił na mnie ogromne wrażenie, zaraz po prostej startowej wjeżdżamy na podjazd, gdzie kilka zakrętów pokonuje się bez przymykania gazu. Na pełnej prędkości wpadamy w dużą patelnię, by po niej znów pokonać kręty odcinek, z ostrym hamowaniem na końcu… ale tym razem jadąc z dół! Spore różnice w wysokości toru, ciekawa nitka i wysoki poziom zawodników zapewniły wszystkim sporo emocji.

W klasie kobiet wystartowało nas 9, ale najlepsze, że za wysoką frekwencją szedł wysoki poziom, z zawodów na zawody dziewczyny podnoszą sporo poprzeczkę…aż strach pomyśleć jakie czasy będziemy kręcić pod koniec sezonu!

Wygrałam pierwsze kwalifikacje, ale w drugich wyprzedziły mnie Katanka (Monika Jaworska) i Dzikuska (Sylwia Dzik). Właśnie w takiej kolejności stanęłyśmy na starcie… który nieco spóźniłam i spadłam na 4. pozycję, zaraz za Maryną, której siedziałam na kole aż do mety. Moją największą słabością na asfalcie jest właśnie wyprzedzanie, nad czym sporo pracuję. Pierwsza na metę wpadła Katanka, a za nią Dzikuska.

Na szczęście w drugim wyścigu udało mi się poprawić wyprzedzanie. Zaczęłam z 6. pozycji, po zaciętej walce z Olą Kotowską i Magdą Stankiewicz przedarłam się na 3., ale do ostatnich metrów o puchar walczyłam z Madzią. Jej przednie koło, które co chwile migało w szybce mojego kasku, będę jeszcze długo widzieć za każdym razem gdy tylko zamknę oczy! Za to właśnie kocham wyścigi, za te emocje!

A jeśli w temacie emocji, to nie zabrakło ich też przed nami! Sylwia Dzik zawsze mówi, że nazwisko zobowiązuje i tego się trzyma, bo poszła jak dzik i długi czas prowadziła w wyścigu, ale ostatecznie na mecie zameldowała się za niezwyciężoną do tej pory Katanką! Brawo dziewczyny, poziom na torze i atmosfera w padoku sprawiła, że nie mogę się już doczekać następnej rundy do której zachęcam nie tylko panie, ale również i panów!

Chciałabym podziękować jeszcze raz za piękną walkę i jeszcze większą motywację dziewczynom, Mateuszowi Wąsowskiemu za przygotowanie mnie tych zawodów, Markowi Szkopkowi za cenne podpowiedzi, wszystkim którzy trzymali za mnie kciuki oraz: YCF Polska, Motul, RST, HJC, GoPro, ekantor.pl, dobresklepymotocyklowe.pl oraz scigacz.pl

3. runda Pucharu Polski Pitbike Supermoto - wyniki

1. Monika Katanka Jaworska
2. Sylwia Dzikuska Dzik
3. Dominika 333 Orlik
4. Martyna Dynasińska
5. Magdalena Stankiewicz
6. Aleksandra Kotowska
7. Izabela Badocha
8. Oliwia Rosińska
9. Paulina Adamska

 

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę