tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 wiartka czystej… mocy. Suzuki pracuje nad nowym silnikiem 250 cm3
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

wiartka czystej… mocy. Suzuki pracuje nad nowym silnikiem 250 cm3

Autor: Raff 2020.04.01, 13:21 Drukuj

Całkiem nowa jednostka napędowa o pojemności 250 cm3 trafi wkrótce do motocykli Suzuki. Hamamatsu kończy prace nad silnikiem, który spełni rygorystyczne normy emisji spalin Euro5.

W Europie to już niemal tradycja, że na skutek wprowadzania kolejnych norm emisji spalin, motocykle znikają z oferty jak papier toaletowy przed epidemią. Z katalogu Suzuki, oprócz takich legend jak Hayabusa, wyparował ostatnio także na przykład bardzo fajny V-Strom 250.

NAS Analytics TAG

Na szczęście Hamamatsu pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Ujawnione niedawno szkice stanowiące załącznik do dokumentacji patentowej wskazują, że Japończycy kończą prace nad całkiem nową ćwiartką, która trafi do GSX250R i V-Strom 250 właśnie.

Poza rynkiem europejskim, nowy silnik zapewne zastosowany w oferowanych między innymi w Indiach modelach Gixxer 250 SF, Gixxer 250 i GW250 Inazuma.

Dla osiągnięcia odpowiednich parametrów spalin, nowa ćwiartka współpracować będzie z podwójnym katalizatorem, oprócz standardowego, w układzie znajdzie się drugi, mniejszy, umieszczony przed silnikiem. Tego typu układ stosowany jest coraz częściej przez różnych producentów, między innymi Yamahę (modele R1 i R1M). Taki system zawiera także dwie sondy lambda, jedną przed, drugą za nowym katalizatorem.

Tak doposażony silnik wytwarzał będzie zapewne moc zbliżoną do poprzedniej ćwiartki, czyli 26 KM przy 9000 obr/min i 23 Nm maksymalnego momentu obrotowego przy 7000 obr/min.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr