tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chwile grozy, Sonik i Wiśniewski razem na mecie Rajdu Sardynii

Chwile grozy, Sonik i Wiśniewski razem na mecie Rajdu Sardynii

Autor: Informacja prasowa 2017.06.16, 09:33 Drukuj

- Gdyby nie Kamil, nie dojechałbym do mety tego rajdu - powiedział krótko Rafał Sonik, który na ostatnim etapie Rajdu Sardynii, cztery kilometry przed metą odcinka specjalnego rolował i poważnie się potłukł. Krakowianin mimo ogromnego bólu, z pomocą Kamila Wiśniewskiego zdołał dotoczyć się do mety, a następnie pokonać 80 km dojazdówki, by z grymasem cierpienia odebrać trofeum za zajęcie drugiego miejsca.

Rafał Sonik, zbliżając się do mety oesu znalazł się na skalistym wirażu. Przy prędkości 80 km/godz. zdarta, tylna opona jego quada nie utrzymała się na drodze pokrytej drobnym żwirkiem i wpadła do niewielkiego rowu. Zawodnik wyleciał w powietrze, a jego pojazd kilka razy rolował. - To był bardzo śliski zakręt i miałem mnóstwo szczęścia, bo na tym podłożu mogło skończyć się znacznie gorzej. Dobrze, że kilkanaście minut później przyjechał Kamil. Bez niego trudno byłoby się stamtąd ruszyć - relacjonował.

- Kiedy podjechałem, Rafał siedział przy drodze, a dużo dalej leżał zrolowany, rozbity quad. Nie czuł się najlepiej i był mocno poobijany. Podjechałem do jego Yamahy. Nie wyglądała zbyt dobrze: kierownica pogięta, rozbita nawigacja, pokrzywiona kolumna, zgięta tylna oś. Udało nam się go postawić na koła i doprowadzić do stanu, w którym mogłem go doholować do mety oesu - opowiadał Kamil Wiśniewski.

Na mecie odcinka czekał już serwis, który dokonał szybkich napraw. Następnie obaj Polacy ruszyli w kierunku mety. - Musiałem asekurować Rafała, bo na tak uszkodzonym quadzie coś mogło się jeszcze popsuć, a wtedy nie miałby kto dociągnąć go do mety - mówił młodszy z quadowców.

Na rampie kończącej rajd, dwóch Polaków razem świętowało wspólny sukces. Rafał Sonik z ogromnym grymasem bólu odebrał trofeum i podkreślił, że dotarł do mety swojego siódmego startu na Sardynii tylko dzięki Kamilowi. - Zachował się jak prawdziwy przyjaciel! Jestem mu niezmiernie wdzięczny!

- Z podium jadę prosto do szpitala i mam nadzieję, że nie jestem połamany. Ból przy oddychaniu jest ogromny, więc prawdopodobnie mam złamanych kilka żeber. Prześwietlenia wykażą w jakim stanie jest potłuczone lewe kolano oraz miednica - zakończył "SuperSonik".

Wyniki końcowe Rajdu Sadynii:

1. Sebastien Souday (FRA) 13:58.56
2. Rafał Sonik (POL) +3:42.37
3. Kamil Wiśniewski (POL) +10:22.13

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę