tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 OiLibya Rally: Sonik wśród legend, ostry start walki o Puchar Świata NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

OiLibya Rally: Sonik wśród legend, ostry start walki o Puchar Świata

Autor: Informacja prasowa 2017.10.06, 09:50 Drukuj

Zaledwie 12-kilometrowy prolog Rajdu Maroka pokazał, że w ostatniej rundzie Pucharu Świata FIM nikt nie zamierza odpuszczać. Najszybszy okazał się lider - Kees Koolen, ale Rafał Sonik stracił do Holendra zaledwie 31 sekund, pokazując, że mimo kontuzji, do samego końca będzie wywierać presję i trzymać się blisko swojego głównego rywala.

Jubileuszowa, 10. edycja OiLibya Rally w Maroku rozpoczęła się od  uhonorowania "legend" tej prestiżowej rywalizacji, której historia zbiega się w czasie z przenosinami Rajdu Dakar do Ameryki Południowej. - Myślę, że między innymi dlatego, ten rajd nazywany jest "Małym Dakarem". Odkąd z kalendarza wypadł Rajd Egiptu, to jedna z niewielu okazji w sezonie, żeby ścigać się na Saharze - mówił Rafał Sonik, który znalazł się w gronie wyróżnionych.

~~~~~------~~~~~

Polak stanął na scenie obok doskonałych zawodników z wszystkich klas. Organizatorzy nagrodzili m.in. Nassera Al-Attiyah, Carlosa Sainza, Pablo Goncalvesa, Sama Sunderlanda, Bruno da Costę, czy Elisabete Jacinto. W tym przypadku pseudonim "SuperSonik", nadany quadowcowi przez kibiców, znajduje pełne odzwierciedlenie w statystyce, ponieważ w czterech startach odnotował trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce.

- Taka historia zobowiązuje. Dlatego już na prologu starałem się zaznaczyć, że nie oddam podium Pucharu Świata. Trzeci czas to dobry początek rywalizacji. Zwłaszcza, że nawigacja nie grała dziś zbyt wielkiej roli. Trasa zachęcała raczej, by dokręcać gaz i przyhamować tylko w kilku kluczowych momentach. Dlatego różnice między nami są nieznaczne - relacjonował.

Jedną z najważniejszych informacji jest ta, że uszkodzone w czerwcu kolano odzyskało pełną sprawność. - Odczuwałem tylko delikatny dyskomfort w kostce złamanej podczas Desafio Ruta 40. Niewielki, ale zobaczymy, jak staw skokowy zareaguje na trudy jutrzejszego etapu, liczącego ponad 800 km. - powiedział krakowianin walczący o swoje ósme w karierze podium Pucharu Świata.

Na starcie zawodów okazało się, że Polakowi ubyło rywali. Nie przyjechał Rodolfo Guillioli, a zwycięzca ostatniego Rajdu Dakar, Siergiej Kariakin zrezygnował z quada i wskoczył do stawki samochodowej jako kierowca UTV w klasie T3. - Mielibyśmy co prawda zupełnie inne priorytety, ale i tak żałuję, że nie sprawdzimy się przed styczniową rywalizacją. Teraz gonię Koolena, a uciekam przed Hernandezem, więc "poloneza czas zacząć!" - zakończył z uśmiechem Sonik.

Wyniki prologu:

1. Kees Koolen (NLD) 10.39
2. Sebastien Souday (FRA) +0.24
3. Rafał Sonik (POL) +0.31
4. Aleksander Maksimow (RUS) +0.37
5. Alexis Hernandez (PER) +0.59

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę