tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 OiLibya Rally: trudności w pierwszym dniu maratonu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

OiLibya Rally: trudności w pierwszym dniu maratonu

Autor: Informacja prasowa 2017.10.09, 09:24 Drukuj

Trzeci etap decydującej rundy Pucharu Świata został skrócony. Organizator odwołał całą pierwszą część najdłuższego odcinka specjalnego i w rezultacie zawodnicy mieli do pokonania zaledwie 147km. Rafał Sonik na mecie stawił się z szóstym czasem.

Odwołanie dużej części drugiego etapu miało oczywiście wpływ na wyniki, ale znacznie większe reperkusje miał brak właściwego rekonesansu. Zwycięzca Rajdu Dakar, motocyklista Sam Sunderland stracił szanse na mistrzostwo świata po tym, jak zalał swój motocykl. Pablo Quintanilla, jego kolega z siostrzanej dla KTM Husqvarny również ledwie zdołał ukończyć oes.

~~~~~------~~~~~

Rafał Sonik uniknął problemów na drugim etapie, ale nie zdołał ominąć pułapki nawigacyjnej na trzecim. - Roadbook wskazywał kierunek jazdy, tzw. "cap", a przede mną było wiele równoległych śladów. Brakowało informacji, w które rozwidlenie należy wjechać, więc pojechałem zgodnie z zadanymi przez organizatora współrzędnymi. Niestety nie trafiłem na waypoint i w bardzo trudnym terenie, na przerośniętych, niewielkich wydmach musiałem wracać do punktu wyjścia - relacjonował.

Wszystko wskazuje na to, że był to błąd organizatora, a zawodnikowi przysługuje w tej sytuacji odwołanie. - Koolen trochę mi dziś odjechał, ale Alexis Hernandez pozostaje za moimi plecami. Bez względu na to, jak rozwiąże się ta sytuacja, moim głównym celem jest utrzymanie drugiej pozycji w Pucharze Świata. Żeby to osiągnąć, muszę być szybszy od Peruwiańczyka. Dziś, z powodu błędu nawigacyjnego nie mogłem złapać tempa, ale quad jest w dobrej kondycji, więc jestem dobrej myśli przed jutrzejszym etapem - przyznał obrońca trofeum.

W zdecydowanie trudniejszej sytuacji jest zwycięzca niedzielnego etapu. Aleksander Maksimow uszkodził silnik i wyciekł mu cały olej. - Ma w motorze dziurę, którą na biwaku próbował jakoś załatać. Nie sądzę jednak, by jutro mógł powtórzyć ten wynik - zauważył Polak.

W poniedziałek rajdowa karawana pokona z pewnością pierwsze 170 km odcinka specjalnego. Po nim powinna nastąpić neutralizacja (20 km) i kolejne 264 km rywalizacji. Ta część stoi jednak pod dużym znakiem zapytania.

Wyniki III etapu:

1. Aleksander Maksimow (RUS) 1:51.57
2. Kees Koolen (NLD) +0.19
3. Alexis Hernandez (PER) +1.13
4. Sebastien Souday (FRA) +1.57
5. Bruno da Costa (FRA) +7.57
6. Rafał Sonik (POL) +12.34

Klasyfikacja generalna:

1. Sebastien Souday (FRA) 7:35.27
2. Kees Koolen (NLD) +2.47
3. Bruno da Costa (FRA) +3.40
4. Aleksander Maksimów (RUS) +9.29
5. Rafał Sonik (POL) +10.08
6. Alexis Hernandez (PER) +12.51

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę