tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 California Superbike School - z nowościami w 2015 NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

California Superbike School - z nowościami w 2015

Autor: Beavis 2015.05.21, 09:06 Drukuj

Na początku maja odbyła się pierwsza w tym roku polska edycja California Superbike School. Tak jak i w poprzednich latach, polski oddział przy pełnej obsadzie uczestników rozpoczął sezon na Torze Poznań.

5-6 maja w Poznaniu było kilka nowości. Największa? Piękna pogoda! W przeszłości otwierająca sezon edycja CSS praktycznie zawsze trafiała na opady deszczu, czasem wręcz na gwałtowne burze. Co prawda szkoleniowcy California Superbike School wielokrotnie powtarzali, że w deszczowych warunkach trenuje się lepiej - studenci bardziej przykładają się do swoich zadań, a efekty stosowania poprawnej techniki jazdy widać jak na dłoni. Niemniej jednak zdecydowana większość kursantów woli jeździć po suchym. Sam Tor Poznań jako lokalizacja szkolenia to klasyka gatunku. Choć słychać wiele utyskiwań na braki w infrastrukturze naszego wyścigowego rodzynka, to właśnie na takich obiektach najlepiej szlifować swoje umiejętności. Miejsca jest odpowiednio dużo by każdy mógł czuć się bezpiecznie, a ciekawa kombinacja zakrętów w Poznaniu daje świetne warunki do realizacji ćwiczeń.

NAS Analytics TAG

Organizacyjnie majowy CSS dopięty był, jak zwykle zresztą, na ostatni guzik. Każdy z czterech poziomów szkolenia punkt po punkcie przekazuje wiedzę, którą Keith Code (założyciel California Superbike School) spisał w Przyspieszeniu i Przyspieszeniu II. Poczynając od pracy gazem, przez praktyczne ćwiczenia dotyczące prawidłowej pracy wzrokiem, po ułożenie poprawnej pozycji za sterami. W Poznaniu obok zawodników z WMMP na torowych BMW S1000RR stawili się także właściciele wszystkich typów motocykli jakie spotkać można naszych drogach. Dowód? BMW K1600GTL przycierające podestami na słynnym “Sławińskim”. Jak co roku w szkoleniu udział wzięli uczniowie z wielu krajów ościennych, a nawet gość z Kataru. Nowością w tym roku była także możliwość wypożyczenia motocykla BMW. Każdy uczestnik mógł przetestować wybrane modele niemieckiej marki.

Z tegorocznych nowości w kalendarzu polskiego oddziału szkoły warto także wymienić nowe lokalizacje. W sezonie 2015 szkoła rusza na obiekty poza polskimi granicami. 20-21 lipca można wybrać się na łotewski tor Bikerniki w Rydze, 29-30 lipca na Slovakiaring. Tradycyjnie już pod koniec sierpnia ekipa z California Superbike School zamknie rok szkoleniem w Poznaniu.

Obszerna galeria zdjęć i więcej informacji o szkolne na www.sbkschool.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
BMW F800GS California Superbike SchoolCalifornia Superbike School bezpieczenstwo
California Superbike School BMW R1200GSCalifornia Superbike School Ducati Team
California Superbike School Gazda BMWCalifornia Superbike School odprawa
California Superbike School regulacja zawieszenCalifornia Superbike School Tor Poznan
California Superbike School w PolsceCalifornia Superbike School zajecia
CSS Tor PoznanCwiczenia California Superbike School
Diavel California Superbike SchoolDucati na czele CSS Tor Poznan
Feedback California Superbike SchoolFJR CSS Tor Poznan
Golas na torze California Superbike SchoolHonda CB500 California Superbike School
K1600GTL California Superbike SchoolKursanci California Superbike School
Mala patelnia California Superbike SchoolMala patelnia CSS Tor Poznan
Rejestracja CSS Tor PoznanRozmowy California Superbike School
Multistrada California Superbike SchoolNa torze California Superbike School
Padok California Superbike SchoolProsta startowa CSS Tor Poznan
Przed sesja California Superbike SchoolPrzed wyjazdem na tor California Superbike School
R1200GS California Superbike SchoolMotocykle BMW California Superbike School
Slawinski California Superbike SchoolSuzuki Bandit California Superbike School
Monster California Superbike SchoolRozmowa z trenerem California Superbike School
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę