tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Abus 8008 Granit Detecto XPlus - niepokonana blokada tarczy hamulcowej NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Abus 8008 Granit Detecto XPlus - niepokonana blokada tarczy hamulcowej

Autor: Redakcja 2018.03.22, 14:50 1 Drukuj

Abus 8008 Granit Detecto XPlus to niezwykle zwarta i kompaktowa blokada tarczy hamulcowej, wyróżniająca się przy tym bardzo dużą wytrzymałością i nowoczesną konstrukcją. Jest niezastąpiona wszędzie tam, gdzie transport dużych i ciężkich urządzeń jest utrudniony.

Wygląd zewnętrzny blokady Abus 8008 Granit Detecto XPlus może początkowo zmylić. Urządzenie jest niewielkie, ma elegancki i nowoczesny kształt, a jego srebrny kolor pozwala mu wtopić się w bryłę motocykla. To jednak tylko pozory - model ten dostał aż 19 punktów w 20-stopniowej skali skuteczności, stosowanej przez firmę Abus. Próba jego sforsowania może dla potencjalnego złodzieja oznaczać naprawdę bardzo trudny dzień w pracy…

NAS Analytics TAG

Znajdź sklep z produktami ABUS w swojej okolicy

Mały twardziel

Najpierw twarde fakty. Blokada Abus 8008 Granit Detecto XPlus ma tylko 60 mm długości, lecz waży przy tym 1200 gramów. Jest więc bardzo zbitym i wytrzymałym kawałkiem metalu. Obudowę urządzenia oraz główny trzpień zamykający o grubości 16 mm wykonano ze wzmacnianej, hartowanej stali. Blokada otwierana jest i zamykana przy pomocy zamka Abus XPlus, bardzo odpornego na próby manipulacji i otwarcia innymi narzędziami, niż oryginalny klucz. Wyposażono go również w specjalną klapkę, która uniemożliwia wnikanie zanieczyszczeń do wnętrza mechanizmu.

Szczypta elektroniki

Model 8008 Granit Detecto XPlus posiada wbudowany alarm, działający z głośnością 100 dB. Po 15 sekundach przerywa on pracę i ponownie przechodzi w stan uśpienia. Wielopłaszczyznowy detektor ruchu wykrywa uniesienie motocykla i sygnałem dźwiękowym płoszy złodzieja, a także przypomina kierowcy o obecności blokady na kole. Osobne dźwięki informują o uzbrojeniu systemu i ewentualnej konieczności wymiany baterii. Urządzenie zasilane jest niewielką baterią typu CR2, która znajduje się w zestawie.

Praktyczne dodatki

Blokada Abus 8008 Granit Detecto XPlus sprzedawana jest w komplecie z miękkim pokrowcem transportowym, a także z dwoma kluczykami, z których jeden wyposażono w praktyczną lampkę LED, ułatwiającą obsługę urządzenia w zaciemnionych miejscach. Dołączona dodatkowa karta kodowa pozwala skonfigurować kilka różnych produktów Abus, np. blokadę i łańcuch z kłódką, tak by można je było otwierać wspólnym kluczem. Bardzo ułatwia to codzienne korzystanie z zabezpieczeń antykradzieżowych. Niewielkie rozmiary modelu 8008 Granit Detecto XPlus czynią z niego idealne rozwiązanie dla małych schowków, np. pod siodłem.

Znajdź sklep z produktami ABUS w swojej okolicy

Dlaczego Abus?

Abus jest niemiecką firmą, której doświadczenie w produkcji zabezpieczeń antykradzieżowych sięga 1924 roku. Wypracowane w tym czasie technologie, procedury i standardy bezpieczeństwa pozwalają zaoferować klientom sprawdzone i skuteczne produkty najwyższej jakości. Abus to stuprocentowa marka premium w tej kategorii akcesoriów motocyklowych.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę