tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ABUS GRANIT Detecto X Plus 8008 - nasze wrażenia NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

ABUS GRANIT Detecto X Plus 8008 - nasze wrażenia

Autor: Lovtza 2016.07.06, 15:31 Drukuj

Sezon motocyklowy, a zatem także sezon złodziejski w pełni. Dojeżdżając do pracy, a tym bardziej wybierając się gdzieś dalej w trakcie wakacyjnych wojaży warto pomyśleć o zabezpieczeniu, które zwiększy nasze szanse w starciu z amatorami cudzej własności. Dziś na warsztat bierzemy blokadę tarczy ABUSa GRANIT Detecto X Plus 8008. Blokady tarcz hamulcowych to najbardziej kompaktowe zabezpieczenie oferowane na rynku, przez co bardzo wygodne w transporcie. Jednocześnie popularne „disc-locki” są trudne do sforsowania, a ostatnio zaczęto wyposażać je w syreny alarmowe.

Nazwa i model: ABUSGRANIT Detecto X Plus 8008

Materiały i wykończenie: Detecto X Plus 8008 wykonany jest w formie klasycznego disk-locka z hartowanej stali. Blokada dysponuje hartowanym bolcem blokującym, przy czym ma on bardzo dużą średnicę 16mm. Zamek zabezpieczono zasuwaną pokrywką, aby uniknąć jego zabrudzenia. Elektronika z baterią i alarmem znalazły miejsce na zewnętrznym ramieniu blokady, ukryte pod perforowaną pokrywką. 8008 wyposażono w dwa klucze, z których jeden dysponuje mini latarką diodową do podświetlenia zamka w nocy. Karta z kodem kluczy umożliwia dorobienie dodatkowego zestawu, jeśli zagubione zostały klucze oryginalne.

Do zestawu dołączone jest etui, które pozwala zapakować blokadę i bezpiecznie ją przewozić. Bezpiecznie przede wszystkim dla bagażu, bo Detecto X Plus 8008 to ważący 1,2kg kawał metalu, który przeważony bez zabezpieczenia w kufrze mógłby zrobić w środku niezły bałagan.

Całość wykonana jest bardzo estetycznie i starannie. Spasowanie poszczególnych elementów jest nienaganne. Ładnie wyglądają przeszlifowane litery oznaczające model blokady. 

Użytkowanie: Korzystanie z ABUSGRANIT Detecto X Plus 8008 nie różni się znacząco od użytkowania innych blokad. Do tego zamek pracuje lekko, otwieranie i zamykanie bolca nie przysparza żadnych trudności. Jedyna spora różnica to działanie elektroniki. Założenie blokady na tarczę musi być szybkie i sprawne. Gdy elektronika sygnalizuje buczeniem uzbrojenie alarmu należy natychmiast wyjąć klucz i zostawić blokadę w spokoju. Szarpanie się z kluczem, poprawianie zaślepki zamka, poprawki ułożenia blokady, itp. sprawią, że prawie natychmiast mimowolnie uruchomimy bardzo głośny alarm. Jeśli dojdzie do tego wieczorem pod oknami sąsiadów, z pewnością nie będą oni zadowoleni.

Przeznaczenie: Blokady typu ABUS GRANIT Detecto X Plus 8008 świetnie sprawdzają się przy codziennej eksploatacji i przy dalszych wyjazdach, gdy zabezpieczenie musimy wozić ze sobą, a dysponujemy ograniczoną ilością miejsca. W przeciwieństwie do łańcucha mocującego motocykl do latarni, blokada tarczy nie zabezpiecza przed podniesieniem motocykla i wrzuceniem go do busa, ale załączony alarm daje nam przewagę nad złodziejem i czas na reakcję. Detecto X Plus 8008 to produkt godny polecenia.

Cena: 749 zł

Nasza ocena (w szkolnej skali 1-6): 5+

Dane producenta:

 • Trzpień ryglujący 16 mm
 • Trzpień i pozostałe ważne elementy wykonane ze specjalnej hartowanej stali
 • Funkcja alarmu minimum 100 dB przez 15 sekund po czym automatyczne ponowne uzbrojenie
 • Detekcja ruchu 3D - wyczuwa wstrząsy i najmniejsze poruszenie w trzech płaszczyznach i wzbudza alarm
 • Sygnały akustyczne informują o stanie baterii i statusie uzbrojenia
 • Zamek ABUS X Plus najbardziej skuteczny przeciw manipulacji
 • Dwa klucze w zestawie - jeden z LED
 • Osłonka na otwór klucza chroni przed zabrudzeniem i korozją
 • Karta kodowa ABUS do dorabiania kluczy
ABUS GRANIT Detecto X Plus 8008 blokada
ABUS GRANIT Detecto X Plus 8008 dioda
ABUS GRANIT Detecto X Plus 8008 disc lock
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Adv Spec Code err:"Btn_300_250_p//odstr"
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

  na górę