tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: wyniki drugiej rundy. Mistrzowie nadal bezkonkurencyjni [VIDEO]

AMA Supercross: wyniki drugiej rundy. Mistrzowie nadal bezkonkurencyjni [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.01.23, 11:00 Drukuj

Zmiany w tegorocznym kalendarzu dotknęły Monster Energy AMA Supercross już przy drugiej rundzie. Zaplanowane na ubiegły weekend wyścigi w Oakland zostały przesunięte ze względu na fatalną pogodę i lokalne podtopienia. Po przymusowym weekendzie przerwy zawodnicy powrócili na bramki startowe, tym razem w San Diego na zupełnie nowym w serii obiekcie Snapdragon Stadium.

W wyścigu głównym klasy SX450, podobnie jak dwa tygodnie temu w Anaheim, zwycięstwo odniósł Eli Tomac. Jego rywale jeden po drugim popełniali błędy, podczas gdy Tomac jechał równo, metodycznie dążąc do objęcia prowadzenia po przeciętnym starcie. Ostatnim, którego wyprzedził był Cooper Webb, który pojechał bardzo solidnie, pokazując, że drugie miejsce w Anaheim nie było przypadkiem. W San Diego równiez stanął na drugim stopniu podium.

O trzecie miejsce batalię stoczyli Justin Barcia i Ken Roczen. Zawodnicy wymieniali się na tej pozycji, ale ostatecznie to Barcia wskoczył na podium rundy, a Roczen musiał zadowolić się czwartym miejscem.

Piąte miejsce wywalczył Chase Sexton, który przez upadek w wyścigu kwalifikacyjnym, do finału awansował z LCQ. Jakby tego było mało, w wyścigu głównym rozbił się przez Barcię, który w niego wjechał, ale zdołał powrócić na piątą pozycję.

Dylan Ferrandis zaliczył przyzwoity start i jechał w czołówce, ale nie utrzymał tempa rywali i zajął szóste miejsce. Jason Anderson w połowie wyścigu jechał trzeci tuż za Webbem, ale potem rozbił się i straciłł dużo czasu, aby ponownie uruchomić motocykl. Pewne podium zamieniło się w rozczarowujące siódme miejsce. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Adam Cianciarulo Aaron Plessinger i Joey Savatgy.