tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 AMA Supercross: wyniki dziesitej rundy. Sexton wygrywa mimo kary, Lawrence ponownie nie do zatrzymania [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

AMA Supercross: wyniki dziesitej rundy. Sexton wygrywa mimo kary, Lawrence ponownie nie do zatrzymania [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.03.20, 13:41 Drukuj

W miniony weekend seria Monster Energy AMA Supercross zawitała do Detroit. Dziesiąta runda ponownie dostarczyła wielu emocji i w obu klasach byliśmy świadkami świetnych wyścigów.

W klasie SX450 wszystko zapowiadało się na noc Aarona Plessingera. Był drugi za Chasem Sextonem w kwalifikacjach i wyszedł na prowadzenie na początku wyścigu głównego po tym, jak przemknął przez whoopsy i wyprzedził Adama Cianciarulo. Plessinger zaliczał na czele okrążenie po okrążeniu, a za nim trwała zacięta bitwa. Prowadził przez większość wyścigu, jednak błąd popełniony na sekcji z table topem kosztował go upadek i zwycięstwo. Aaron pozbierał się i dojechał do mety z 13. wynikiem, jednak to zdecydowanie nie był rezultat, którego ooczekiwał.

2023 05 Barton GT srodtekst
NAS Analytics TAG

Ostatecznie wyścig wygrał Sexton, który nie tylko był konsekwentny i nie popełniał błędów, ale także wyprzedził po drodze Eli Tomaca, Coopera Webba, Adama Cianciarulo, Justina Barcię i Kena Roczena. Plessinger co prawda ułatwił mu zadanie oddając zwycięstwo, ale sam występ Sextona był klasą samą w sobie. Co prawda Sexton otrzymał siedmiopunktową karę za skok na fladze medycznej (otrzymał 19 zamiast 26 punktów), ale zachował zwycięstwo w wyścigu.

Cooper Webb zajął drugie miejsce w swoim pierwszym wyścigu z czerwoną tabliczką lidera. On, Eli Tomac i Justin Barcia przez cały wyścig walczyli o miejsca na podium. Upadek Plessingera dał Webbowi awans na drugie miejsce, a tuż za nim uplasował się Tomac.

Justin Barcia ponownie zaprezentował prędkość, którą miał w ostatnich dwóch rundach. Justin może i nie był najszybszy podczas tej rundy, ale awansował i skończył na czwartym miejscu, zaledwie trzy sekundy za Tomacem.

Zwycięzca z Indianapolis, Ken Roczen, uzupełnił pierwszą piątkę, a Christian Craig zajął szóste miejsce. Justin Hill zajął najlepsze jak do tej pory siódme miejsce, a za nim uplasowali się Adam Ciancairulo i Jason Anderson. Zawodnicy Kawasaki mieli własne problemy w tym wyścigu, które zakończyły sie upadkami i utratą cennych punktów.

W klasyfikacji generalnej liderem pozostaje Cooper Webb z dorobkiem 225 punktów, trzy punkty traci do niego Eli Tomac, a 17 Chase Sexton.

Wyniki klasy SX450

1. Chase Sexton
2. Cooper Webb
3. Eli Tomac
4. Justin Barcia
5. Ken Roczen
6. Christian Craig
7. Justin Hill
8. Adam Cianciarulo
9. Jason Anderson
10. Josh Hill
11. Benny Bloss
12. Cade Clason
13. Aaron Plessinger
14. Josh Cartwright
15. Grant Harlan

Klasyfikacja generalna klasy SX450 (po 10 rundach)

1. Cooper Webb 225
2. Eli Tomac 222
3. Chase Sexton 208
4. Ken Roczen 182
5. Jason Anderson 180
6. Justin Barcia 174
7. Aaron Plessinger 164
8. Christian Craig 136
9. Adam Cianciarulo 107
10. Justin Hill 103
11. Dean Wilson 95
12. Joey Savatgy 85
13. Colt Nichols 84
14. Justin Cooper 76
15. Shane McElrath 69

W klasie SX250 East Hunter Lawrence po raz piąty z rzędu zwyciężył w kwalifikacjach, wygrał wyścig eliminacyjny, a następnie w wyścigu głównym zgarnął holeshota i prowadził nieprzerwanie do samej mety. Australijczyk odniósł swoje piąte zwycięstwo w sezonie i dziesiąte w karierze.

Za Lawrencem toczyła się z kolei zacięta batalia o jak najlepsze pozycje, ale rozgrywały sie też dramaty. Max Anstie miał nadzieję wrócić na podium i walczyć o zwycięstwo w wyścigu głównym, ale ten skończył się dla niego tak samo szybko, jak się zaczął. W drugiej sekcji rytmicznej Anstie i kilku innych zawodników miało kolizję i wylądowali na ziemi. Max próbował kontynuować, zjechał nawet w tym celu do strefy mechaników, ale ostatecznie musiał się wycofać z dalszej rywalizacji.

Nate Thrasher pojechał po raz kolejny solidny wyścig, który zakończył na podium i awansował w generalce na drugie miejsce. Mimo tego, Thrasher traci do Lawrence'a, który póki co wydaje się być niezagrożony na pozycji lidera, 35 punktów.

Haiden Deegan zajął trzecie miejsce i było to jego drugie podium w karierze. Tym sposobem Deegan wrócił również na trzecie miejsce w tabeli.

Jeremy Martin, przez większą część wyścigu jechał drugi, dopóki Thrasher i Deegan go nie wyprzedzili. Ostatecznie jednak Martin był zadowolony z czwartego miejsca.

Chris Blose uzupełnił pierwszą piątkę i był to póki co jego najlepszy wynik w karierze. Tom Vialle, Cullin Park (najlepsze miejsce w karierze), Coty Schock (najlepsze miejsce w sezonie), Henry Miller (najlepsze miejsce w karierze) i Michael Hicks (najlepsze miejsce w karierze) uzupełnili pierwszą dziesiątkę.

Do końca rywalizacji klasy SX250 East pozostały już tylko cztery rundy. Póki co jednak, zawodnicy rozpoczynają przerwę i wrócą do rywalizacji dopiero 15 kwietnia w Atlancie. W przyszły weekend w Seattle, na bramkach startowych ponownie zobaczymy riderów dywizji zachodniej.

Wyniki klasy SX250 East

1. Hunter Lawrence
2. Nate Thrasher
3. Haiden Deegan
4. Jeremy Martin
5. Chris Blose
6. Tom Vialle
7. Cullin Park
8. Coty Schock
9. Henry Miller
10. Michael Hicks
11. Jace Owen
12. Caden Braswell
13. Jeremy Hand
14. Brock Papi
15. Talon Hawkins

Klasyfikacja generalna klasy SX250 East (po 6 rundach)

1. Hunter Lawrence 151
2. Nate Thrasher 116
3. Haiden Deegan 111
4. Jeremy Martin 109
5. Max Anstie 104
6. Jordon Smith 92
7. Chris Blose 88
8. Tom Vialle 84
9. Coty Schock 72
10. Cullin Park 67
11. Jace Owen 63
12. Chance Hymas 60
13. Henry Miller 55
14. Michael Mosiman 51
15. Talon Hawkins 47

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr