tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 ADAC MX Masters kalendarz na sezon 2022
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Reklama

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

ADAC MX Masters kalendarz na sezon 2022

Autor: Dominika Jochymska 2021.11.24, 11:34 Drukuj

W przyszłym sezonie seria ADAC MX Masters potrwa od kwietnia do września. Zaplanowano osiem rund, z których pierwsza odbędzie się w kwietniu we Fürstlich Drehna. Młodsi zawodnicy startujący w ADAC MX Junior Cup 85 i ADAC MX Junior Cup 125 zmierzą się w sześciu rundach.

W 2022 ADAC MX Masters osiągnie pełnoletność. To będzie już 18. sezon prestiżowej niemieckiej serii, na który zaplanowano zróżnicowany kalendarz z ośmioma imprezami w Niemczech i Austrii. Na początku sezonu, 2-3 kwietnia, Międzynarodowe Motocyklowe Mistrzostwa Niemiec zawitają do Fürstlich Drehna, gdzie tradycyjnie już odbywa się inauguracja sezonu. W przyszłym roku do kalendarza wracają popularne tory w Möggers, Gaildorf, Jauer i Holzgerlingen. Fani serii mogą spodziewać się bezpłatnej transmisji na żywo wszystkich ośmiu wydarzeń w nadchodzącym roku.

NAS Analytics TAG

Organizatorzy planują co najmniej jedną rundę w miesiącu, z wyjątkiem sierpnia, kiedy zawodnicy będą mieć przerwę wakacyjną. Sezon tradycyjnie zaczyna się w piaskach Fürstlich Drehna w Brandenburgii. 2 i 3 kwietnia na bramki startowe wjadą cztery klasy: ADAC MX Masters, ADAC MX Youngster Cup, ADAC MX Junior Cup 125 i ADAC MX Junior Cup 85.

Podczas drugiej rundy, 21 i 22 maja, seria pozostanie w Brandenburgii, a zawodnicy tym razem powalczą w Dreetz. Mniej więcej miesiąc później, 18-19 czerwca, seria wyjedzie do austriackiego Möggers. Podczas tej rundy na starcie nie zobaczymy zawodników klasy ADAC MX Junior Cup 85.

Aż trzy rundy zaplanowano na lipiec. 2 i 3 lipca w Bielstein w Nadrenii Północnej-Westfalii pojadą wszyscy zawodnicy z wyjątkiem ADAC MX Junior Cup 125. Naturalny tor z jego klasycznym układem i nowoczesnymi przeszkodami zapewnia dobrą widoczność kibicom i równocześnie stanowi wyzwanie dla zawodników. Tydzień później, 9 i 10 lipca, zawodnicy powalczą na piaskach Tensfeld w Szlezwiku-Holsztynie. Tym razem, po raz drugi w sezonie, pauzować będą kierowcy ADAC MX Junior Cup 85. Na tym torze, aby odnieść sukces, niezbędna jest dobra kondycja fizyczna. Trzecia w tym miesiącu runda odbędzie się 30 i 31 lipca na torze w Gaildorf w Szwabii, gdzie ponownie na starcie zobaczymy wszystkie cztery klasy.

Po krótkiej letniej przerwie mistrzostwa wkroczą w decydujący etap. Runda w Jauer w Saksonii powróci 3 i 4 września, a pauzować będzie tym razem ADAC MX Junior Cup 125. Ostatni raz seria gościła w Jauer w 2017 roku, więc powrót imprezy jest wielką radością dla wszystkich zaangażowanych. Zaledwie tydzień później finał sezonu odbędzie się 10 i 11 września w Holzgerlingen w Badenii-Wirtembergii. Tor z licznymi podjazdami i zjazdami oraz skokami przyspiesza bicie serc zarówno zawodników, jak i kibiców.

Ze względu na bardzo napięty harmonogram MXGP 2022 nie udało się dopasować daty ADAC MX Masters w Aichwald.

Rejestracja zawodników i zespołów na sezon 2022 rusza 6 grudnia 2021 i odbywać się będzie online na stronie adac.de/mx-masters.

W 2022 seria ponownie będzie rozgrywana w formacie trzech wyścigów, a pierwsze z nich dla każdej z klas odbywać się będą już w sobotnie popołudnie, co uczyni ten dzień bardziej atrakcyjnym dla widzów. Fani, którzy nie dotrą na tor, mogą liczyć na bezpłatną transmisję live z każdego wyścigu na stronie adac.de/mx-masters, podczas której, oprócz ekscytującej rywalizacji, zobaczą także liczne zakulisowe ujęcia i wywiady.

Kalendarz ADAC MX Masters 2022

2-3 kwietnia - Fürstlich Drehna
21-22 maja - Dreetz
18-19 czerwca - Möggers (bez ADAC MX Junior Cup 85)
2-3 lipca Bielstein (bez ADAC MX Junior Cup 125)
9-10 lipca - Tensfeld (bez ADAC MX Junior Cup 85)
30-31 lipca - Gaildorf
3-4 września - Jauer (bez ADAC MX Junior Cup 125)
10-11 września - Holzgerlingen

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr