tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kalendarz ADAC MX Masters. W planie 7 rund w 2021 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kalendarz ADAC MX Masters. W planie 7 rund w 2021 roku

Autor: Dominika Jochymska 2020.11.27, 16:53 Drukuj

W 2021 roku ADAC MX Masters rozpocznie się w kwietniu. Planowane jest rozegranie siedmiu rund w Niemczech i Austrii. Inauguracja serii odbędzie się na nowym w serii torze w Dreetz w Brandenburgii.

- W tym roku ADAC MX Masters wysłał pozytywny sygnał do wszystkich zawodników i fanów krótkim sezonem. Na nadchodzący, planujemy siedem wydarzeń i nie możemy się doczekać rozpoczęcia sezonu w Dreetz. Po dobrych doświadczeniach w tym roku, po raz pierwszy będziemy oferować transmisję na żywo ze wszystkich wydarzeń. Dziękujemy organizatorom, partnerom, zespołom i ochotnikom, którzy wsparli nas w tym roku i razem z którymi planujemy sezon 2021 - mówi szef ADAC Motorsport Thomas Voss.

NAS Analytics TAG

Od kwietnia do września zaplanowano po, co najmniej, jednym wyścigu dla każdej z klas każdego miesiąca, z wyjątkiem sierpnia. Sezon tradycyjnie rozpocznie się w Brandenburgii, ale zmieni się miejsce. 17. kwietnia cztery klasy po raz pierwszy staną na bamce startowej na torze MC Dreetz e.V. W ostatnich latach klub ciężko pracował, aby zorganizować wyścigi ADAC MX Masters inwestując również we własną infrastrukturę. Piaszczysty tor na północny zachód od Berlina jest uważany za bardzo wymagający pod względem technicznym i fizycznym.

15 maja na malowniczym torze w Möggers, z widokiem na Jezioro Bodeńskie, odbędzie się runda w Austrii. W pierwszy weekend czerwca ADAC MX Masters powróci po kilku latach przerwy do Reutlingen. Na lipiec zaplanowano dwie rundy. 3 i 4 lipca w Bielstein w Nadrenii Północnej-Westfalii zostanie rozegrana runda na rzadkiej mieszance klasycznego, naturalnego toru ze sztucznymi przeszkodami. Zawodnicy startujący w ADAC MX Junior Cup 125 będą przez tę rundę pauzować. Dwa tygodnie później seria uda się do Tensfeld w Szlezwiku-Holsztynie. 17 lipca w piaszczystych warunkach ludzie i maszyny przejdą ekstremalny test. Wyścig w Tensfeld odbędzie się bez zawodników ADAC MX Junior Cup 85.

Po krótkiej, letniej przerwie mistrzostwa będą finiszować w dwa wrześniowe weekendy z rzędu. 4 i 5 września we Fürstlich Drehna po raz trzeci w sezonie zawodnicy będą rywalizować w piasku. Tor w Brandenburgii był tradycyjnie miejscem rozpoczęcia sezonu, w przyszłym roku zapadną na nim pierwsze wstępne decyzje dotyczące wyników mistrzostw. Na finał seria pojedzie ponownie do Badenii-Wirtembergii. 11 września w Gaildorf, decydujące ostatnie wyścigi sezonu odbędą się na wspaniałym naturalnym torze, który jest idealny zarówno dla zawodników, jak i kibiców.

Zespoły i zawodnicy mogą się rejestrować na sezon 2021 od 5 grudnia 2020. Rejestracja odbywa się online na stronie ADAC MX Masters.

Po bardzo pozytywnym przyjęciu transmisji na żywo z wydarzeń tegorocznego, krótkiego sezonu, ADAC MX Masters będzie dostępne live online podczas każdej rundy w 2021. Transmisja na żywo będzie bezpłatna i będzie zawierała liczne relacje zza kulis, wywiady, a także ekscytujące wyścigi wszystkich klas.

Kalendarz ADAC MX Masters 2021 (może ulec zmianie)

17-18.04.2021 - Dreetz
15-16.05.2021 - Möggers
05-06.06.2021 - Reutlingen
03-04.07.2021 - Bielstein (bez ADAC MX Junior Cup 125)
17-18.07.2021 - Tensfeld (bez ADAC MX Junior Cup 85)
04-05.09.2021 - Fürstlich Drehna
11-12.09.2021 - Gaildorf

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr