tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 10 najfajniejszych przełęczy w Polsce. Na długi weekend
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 950
NAS Analytics TAG
motul belka podroze 420
NAS Analytics TAG

10 najfajniejszych przełęczy w Polsce. Na długi weekend

Autor: Raff 2019.04.16, 14:13 Drukuj

Kto z nas nie zna przełęczy Okraj czy Kubalonki? Mamy jednak w Polsce znacznie więcej podobnych motocyklowych dróg. Oto 10 najfajniejszych motocyklowych przełęczy w Polsce.

Nie oszukujmy się - alpejskich serpentyn nie pobije żadna z przygotowanych przez nas propozycji. Za to nasze, polskie przełęcze mają tę zaletę, że można je wszystkie ogarnąć w długi weekend! Bez przesadnych kosztów, bez całodniowego dojazdu.

NAS Analytics TAG

Przed wami subiektywne zestawienie 10 polskich przełęczy, które odwiedziliśmy i możemy śmiało polecić ze względu na przebieg drogi lub widoki. Oto 10 najfajniejszych polskich przełęczy.

1. Przełęcz Przysłup (Góry Słonne)

Niemal kultowa droga, uznana za najbardziej krętą w Polsce. Wielokrotnie odbywały się tutaj rajdowe mistrzostwa Polski, a wielu motocyklistów właśnie tutaj szlifowało swoje umiejętności w zakresie winklowania. To nasz bezapelacyjny faworyt na liście najlepszych polskich dróg motocyklowych.

2. Przełęcz Wyżna (Bieszczady)

Odcinek drogi 897 łączący Wetlinę i Brzegi Górne to część Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej, zatem jeśli planujecie wycieczkę w Bieszczady, z całą pewnością tędy przejedziecie. Zakrętów jest wprawdzie tylko kilka, ale za to bardzo przyjemnie się tutaj jeździ. Trzeba tylko uważać na kiepską nawierzchnię i bariery linowe.

3. Przełęcz Knurowska (Gorce)

Mniej znana droga łącząca Knurów i Ochotnicę Górną. Choć nie ma ona znaczenia strategicznego, nawierzchnia jest w niezłym stanie. Znajdziesz tutaj fajne, szybkie zakręty i piękne widoki na Gorce. Trzeba uważać na piasek i niewielką szerokość drogi.

4. Przełęcz Krowiarki (Beskid Żywiecki)

Szybkie zakręty drogi 957 biegnącej przez Babigórski Park Narodowy zachęcają do dynamicznej jazdy. Nawierzchnia jest bardzo dobra, problemem może być tylko spory ruch w weekendy.

5. Przełęcz Kocierska (Beskid Mały)

Odcinek drogi 781 z Targanic nad Jezioro Żywieckie nie jest długi, ale za to ma bardzo piękny przebieg. Ostatnio został wyremontowany, co daje nadzieję na jeszcze lepsze wrażenia z jazdy.

6. Przełęcz Przegibek (Beskid Mały)

Przegibek do przełęcz oddzielająca Bielsko-Białą od Międzybrodzia Bialskiego. Biegnie tędy urokliwie dzika i, niestety, zniszczona droga, która właścicieli sportów może pozbawić zębów. Warto jednak tędy przejechać, bo to piękna trasa.

7. Przełęcz Kubalonka (Beskid Śląski)

Kubalonka to, obok Salmopolskiej, jedna z najbardziej znanych wśród motocyklistów przełęczy w Polsce. Łączy Wisłę i Istebną, ma bardzo dobrą nawierzchnię i oferuje świetne widoki. Uwaga na fatalnie osadzone studzienki kanalizacyjne!

8. Przełęcz Salmopolska (Beskid Śląski)

Druga gwiazda Beskidu Śląskiego - przełęcz Salmopolska bywa zatłoczona w weekendy. Trudno się dziwić, skoro łączy Wisłę i Szczyrk - dwie piękne, pełne atrakcji miejscowości. Trzeba niestety uważać na piach.

9. Przełęcz Płoszczyna (Sudety)

Kolejna mało znana przełęcz. Położona w masywie Śnieżnika trasa łączy Stronie Śląskie z czeską miejscowością Staré Město pod Sněžníkem. Warto tam zajrzeć do restauracji Pod Javorem na pyszny gulasz z knedlikiem.

10. Przełęcz Okraj (Karkonosze)

Przełęcz Okraj to druga, po Karkonoskiej, najbardziej znana przełęcz w Karkonoszach. Prowadzi tutaj kiepskiej jakości droga 368, która oferuje całkiem niezłe winkle. Jeszcze fajniej jeździ się po czeskiej stronie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    motul belka podroze 950
    NAS Analytics TAG
    na górę