tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike wracaj na bydgoski Kartodrom
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zawodnicy Pucharu Polski Pit Bike wracaj na bydgoski Kartodrom

Autor: Informacja prasowa 2022.07.12, 15:07 Drukuj

To już trzecia z zaplanowanych na ten sezon czterech rund Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM. Zawodnicy mini motocykli ścigający się na torach asfaltowych wchodzą więc w decydującą fazę tegorocznych rozgrywek.

Na przestrzeni dwóch rund zawodów w sezonie 2022 wystartowało 120 zawodników z licencjami i kilkudziesięciu kandydatów bez wieku zawodniczego w tzw. jazdach pokazowych. Mimo, że połowa sezonu już za nimi, rywalizacja będzie ekscytująca do końca.

NAS Analytics TAG

- Głównie za sprawą formuły zawodów, która daje prawo zawodnikowi odjąć jedną rundę - najmniej punktowaną, natomiast finałowy start jest mnożony razy 1,2 punkta. Cieszy nas, że na każdych zawodach pojawiają się nowi śmiałkowie, którzy przystępują do egzaminu na licencję Polskiego Związku Motorowego. Korzystając z okazji przypominam, że w Bydgoszczy będzie ostatnia okazja, by zdobyć jeszcze dokument, który jest obligatoryjny podczas Mistrzostw Polski Pit Bike SM, które odbędą się w dniach 4-5 września 2022. By tam wystartować licencję trzeba już posiadać - przypomina Łukasz Pawlikowski MX Otopit Toruń.

Nadchodząca runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM to również świetna okazja, by przyjrzeć się bliżej tej dyscyplinie oraz kibicować młodym talentom. Tradycyjnie na zawody pit bike wstęp jest bezpłatny. Wystarczy stawić się w sobotę na bydgoskim Kartodromie przy ul Fordońskiej 126 (naprzeciwko Galerii Pomorskiej). Odwiedziny na torze mogą być nie tylko świetnym pomysłem na spędzenie wakacji, ale również i świetną rozrywką dla fanów motoryzacji. Obiekt gwarantuje ciekawe widowisko.

- Tor charakteryzuje się tym, że posiada zakręty zarówno te szybkie jak i te wolniejsze, zmiany kierunku oraz dwa mocne hamowania, co wymaga od ridera dobrej techniki jazdy, aby pokonać go w jak najkrótszym czasie. Myślę, że dlatego ten obiekt jest tak lubiany również przez innych zawodników - mówi Mateusz Hulewicz, zawodnik wyścigów motocyklowych i trener Pit Bike. Na co dzień zawodnik prowadzi na bydgoskim torze cykliczne treningi.  - Treningi na Kartodromie prowadzę regularnie co wtorek, trening jest prowadzony w stylu hiszpańskim. Sam szkolę się właśnie w tym kraju, dużo się tam nauczyłem i podpatrzyłem, więc teraz mogę dzielić się swoją wiedzą z innymi. Bardzo mi zależy, żeby polski motosport wzbierał na sile. Nie będę zdradzał za dużo szczegółów. Po prostu zapraszam na moje treningi, żeby samemu się przekonać jak to jest. Do każdego zainteresowanego podchodzę bardzo indywidualnie, aby dopasować rodzaj szkolenia do umiejętności i zaawansowania.

- Z przyjemnością obserwujemy rozwój dyscypliny Pit Bike - podkreśla Artur Herej z firmy CST. - Coraz więcej zawodników, profesjonalne podejście organizatorów. Dla publiczności jest to przede wszystkim bardzo widowiskowa forma zawodów. Mini motocykle pait bIke to budżetowa alternatywa dla innych wyścigów motocyklowych, dlatego będzie się rozwijać dając wiele możliwości i satysfakcji samym startującym. Uczestniczymy w tym z wielką przyjemnością i nie możemy doczekać się, by poznać tegorocznych zwycięzców.

III runda Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike odbędzie się 16 lipca, dzień wcześniej dla zawodników przewidziano całodniowe treningi. Finałowe wyścigi w sobotę rozpoczynają się o godz. 13:00.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr