tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Największe zawody w historii! Tor Głażewo gościł zawodników Pucharu Polski Pit Bike
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Największe zawody w historii! Tor Głażewo gościł zawodników Pucharu Polski Pit Bike

Autor: Informacja prasowa 2022.05.31, 09:49 Drukuj

Kultowe miejsce dla zawodników i fanów małych dwóch kółek okazało się szczęśliwe dla II rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road. Na miejscu stawiło się 159 uczestników.

W tym gronie na listach startowych znalazło się 139 nazwisk oraz 20-tka młodych jeźdźców w jazdach pokazowych. Do egzaminu na licencję podeszło aż 41 kandydatów! To oznacza tylko jedno. -  Zawodnicy przygotowują się do startu w historycznych Mistrzostwach Polski Pit Bike Off-Road, które odbędą się po raz pierwszy, już w czerwcu, w Gdańsku. W tej rangi zawodach mogą startować tylko licencjonowani zawodnicy - tłumaczy prezes MX Otopit Toruń, Sylwia Żółtowska.

NAS Analytics TAG

Tor Głażewo miejsce kultowe

Obiekt słynie nie tylko z tego, że prawdopodobnie był pierwszym tego typu miejscem dedykowanym właśnie małym kołom, ale tu odbywały się pierwsze eventy, budowała społeczność pit bike. Dla każdego nowego zawodnika to punkt obowiązkowy, a dla stałych bywalców zawodów, sentymentalny powrót. - Sam startowałem w zawodach pit bike, jeździł również mój syn. To było kilka lat temu, ale wciąż bardzo dobrze wspominam ten czas. Dyscyplinę wspieramy od samego początku i zawsze jedziemy razem! Nasza firma znajduje się praktycznie po sąsiedzku z torem, jak tylko możemy jesteśmy obecni na zawodach. Świetne miejsce, wspaniała inicjatywa, niepowtarzalny klimat. Do tego determinacja, jaką wykazali się podczas zawodów organizatorzy jest zdecydowanie warta pochwały - podkreśla Andrzej Zieliński, z firmy Bud-Rem-Stal.

Heroiczna walka z warunkami

Determinacja organizatorów została poddana próbie po opadach deszczu, które przerwały pierwszą serię wyścigów. Po starcie czterech klas rozpoczęły się intensywne opady, które nie dawały nadziei na kontynuowanie zawodów. Niestety niekorzystna była również sytuacja z poprzedniego dnia, tor był już nasiąknięty wodą i gotowy do jazdy tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu osób pracujących na torze od samego świtu. Mimo złych prognoz, przy aplauzie całej zgromadzonej na miejscu społeczności - zawody zostały wznowione. Wszystkie klasy zgodnie z planem odbyły dwie serie wyścigów.

Kolejne starcie zawodników pit bike już w dniach 18-19 czerwca 2022, dwudniowa rywalizacja w randze Mistrzostw Polski odbędzie się na torze w Gdańsku.

Zwycięzcy II rundy Pucharu Polski Pit Bike Off-Road
29 maja, Tor Głażewo

Stock 90        
1.Kuba ŚWIERCZYŃSKI
2.Tymek ANDRZEJEWSKI
3.Mieszko MUDŁO

Stock 125
1. Nikodem ORZECHOWSKI
2. Szymon PAWLIKOWSKI
3. Borys ZACHOLSKI

Pit Ladies
1. Wiktoria KURKOWSKA
2. Martyna MERCHEL
3. Zuzanna PRUSAK

Stock 150 Junior
1. Maksymilian PAWEŁCZAK
2. Michał DRYPA
3. Antoni BĄK

Stock 150
1. Eliasz DAWIDSON
2. Szymon MAJKOWSKI
3. Bartosz LAMPARSKI

Super Pit
1. Jakub JASTRZĘBSKI
2. Cyprian BIELIŃSKI
3. Łukasz MAJKOWSKI

Masters
1. Robert NEJDORA
2. Piotr DRYPA
3. Marcin WIŚNIEWSKI

Bigy
1. Przemysław NOWAKOWSKI
2. Patryk NEJDORA
3. Radosław KOCHANEK

Amator
1. Robert ZATORSKI
2. Natan KOSEWSKI
3. Jacek KUJAWA

Klasyfikacja Teamów Sponsorskich
1. 1K76K Kruszyński MX Academy
2. Oleje Klimowicz Racing Team

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę