tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha YZF-125R - pierwsza 125 ze zmiennymi fazami rozrządu NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha YZF-125R - pierwsza 125 ze zmiennymi fazami rozrządu

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.02, 16:42 Drukuj

Yamaha pokazała, że traktuje segment 125 bardzo poważnie. W zaprezentowanej właśnie nowej wersji sportowej YZF-125R znalazł się mocno przekonstruowany silnik ze zmiennymi fazami rozrządu.

Z armatą na wróbla? Niekoniecznie, 125-tki rosną w siłę na całym świecie i pozycja lidera tego segmentu wymaga stosowania coraz bardziej wyrafinowanych technologii. Yamaha YZF-125R to zdecydowany lider wśród małych motocykli sportowych, a zaprezentowana właśnie jego przyszłoroczna edycja potwierdza, że nic się w tym temacie nie zmieni.

NAS Analytics TAG

Mały silniczek ma teraz powiększone zawory, ale mniejszą komorę spalania, co ma zagwarantować jak najdokładniejsze spalenie mieszanki. Płynnie działający system zmiany faz rozrządu został przeniesiony z flagowych modeli R1 i R6. Pozwala na uzyskanie pełni osiągów w każdym zakresie obrotów, choć najbardziej odczuwalny skok mocy nastąpił w średnim zakresie.

Yamaha YZF-125R otrzymała również nieco poprawione zawieszenie, nastawione na jazdę torową. Do ramy typu Deltabox przykręcony jest nowy, skrócony wahacz. Nowy przedni zawias to odwrócony teleskop z rurami o średnicy 41 mm. W trosce o większą stabilność poszerzono również tylną oponę.

Zmiany zaszły w kokpicie, gdzie pojawił się nowy wyświetlacz. Poprawiono owiewki, a dzięki nowemu kształtowi 11-litrowego zbiornika paliwa pozycja kierowcy jest bardziej sportowa. Nowa Yamaha YZF-125R pojawi się w salonach na początku sezonu 2019. Będzie dostępna w trzech kolorach - czarnym, białym i niebieskim.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę