tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha Drag Star 1100 w wersji custom Red Devil
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Yamaha Drag Star 1100 w wersji custom Red Devil

Autor: Lech Wangin 2021.12.23, 17:16 Drukuj

Cruisery to dziś już wymierający gatunek. Jeśli jednak spojrzy się na tak ciekawie przerobioną Yamahę Drag Star 1100, to człowiekowi aż "ślinka leci".

Właścicielem motocykla jest Marek Matyasik z Wrocławia. Już w szczenięcych latach zdradzał żywe zainteresowanie zmotoryzowanymi jednośladami. Miał to szczęście, że jego fascynacje spotkały się z poparciem ojca i kiedy Marek był uczniem piątej klasy podstawówki rodzice kupili mu motorynkę. Możecie sobie wyobrazić cóż to była za radość! Po jakimś czasie Marek przesiadł się na Jawkę, którą przejął po ojcu. Kiedy był już w szkole zawodowej za ciężko zarobione na budowie pieniądze kupił Junaka. Zbyt długo jednak nie cieszył się polskim czterosuwem, bo motocykl został skradziony. Ojciec widząc skwaszoną minę syna sprezentował mu Iża z koszem. Na tym Iżu, który był wielokrotnie przerabiany i przemalowywany zakończył się pierwszy etap przygody z motocyklem. Po skończeniu służby wojskowej Marek za chlebem wyjechał do Austrii. Po trzech latach wrócił, ale w 1992 roku założył rodzinę i na powrót za motocyklową kierownicę przyszło mu czekać aż do 2007 roku. Od kolegi odkupił Yamahę Drag Star 650 i przez dwa sezony przejeździł tym motocyklem w seryjnej postaci. Potem jednak przyszedł czas na pierwsze modyfikacje. Yamaha dostała nowy przód, wysoką kierownicę, Marek zmienił też błotniki i poszerzył bak. Na tak odmienionym motocyklu wybrał się do Austrii na zlot Faaker See, a tam widok setek jeśli nie tysięcy "pomodzonych" motocykli spowodował, że nasz bohater dzieli swój wolny czas między jazdę i customizing. W garażu pracuje wraz z kumplem Maćkiem i wspólnymi siłami realizują customowe projekty na własny użytek oraz dla przyjaciół. Jazda zupełnie seryjnym motocyklem w ogóle ich nie interesuje. Z małego Drag Stara Marek przesiadł się na Road Stara 1700, który również został gruntownie zmodernizowany.

NAS Analytics TAG

Widoczna na zdjęciach maszyna to trzecia Yamaha Marka, którą przerobili wspólnie z Maćkiem. Nie było z góry założonych wytycznych projektu. Wizerunek motocykla ewoluował w miarę postępu prac. Od początku było jedynie jasne, że Yamaha dostanie zbiornik paliwa od Sportstera. To z kolei wymusiło modyfikacje ramy. Trzeba było usunąć dwie górne rury ramy biegnące pod zbiornikiem. Ich brak zrekompensowano wzmocnieniem rury centralnej oraz dodatkowymi wzmocnieniami między innymi w postaci wierconej blachy wspawanej w okolicy główki. Dziełem Marka są również dokładnie dopasowane do profilu opon błotniki oraz boczne osłony wypełniające przestrzeń za silnikiem. Tylne zawieszenie obniżono, zaś widelec wpuszczono głębiej w dorobione według własnego projektu półki. Elementem, który bez wątpienia dodaje motocyklowi charakteru jest kierownica typu holy banana - robi robotę! Blaszane siodło to wspólne dzieło Marka i Maćka. Skórzaną wyściółkę zrobiła córka Maćka. Poprzedni właściciel Yamahy jeszcze w Stanach podłubał coś w silniku i założył stożkowe filtry. W efekcie silnik kręci się jak wściekły, ale trzeba uważać, bo nie ma odcięcia zapłonu. Jak widzicie z głowic zdjęto plastikowe chromowane osłony, za to żebra chłodzące otrzymały ozdobne frezowanie, co pochłonęło dużo pracy. Dziełem Marka jest również układ wydechowy 2 w 1 połączony z niemieckim tłumikiem. Kumpel Mariusz zmodyfikował instalację elektryczną prowadząc wiązkę w miedzianych rurkach. Malowaniem zajął się Maciek.

W efekcie tej zbiorowej, trwającej półtora roku  pracy powstał zgrabny bobber, który przyciąga wszystkie spojrzenia, fajnie jeździ i godnie brzmi. Czy można chcieć czegoś więcej?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
01 Yamaha Drag Star 1100 custom Red Devil jazda
NAS Analytics TAG
02 Yamaha Drag Star 1100 custom podczas jazdy
03 Yamaha Drag Star 1100 custom na ulicy
04 Yamaha Drag Star 1100 custom Red Devil na drodze
05 Yamaha Drag Star 1100 custom Red Devil zaparkowany
06 Drag Star custom bokiem
07 Red Devil custom bike
08 Yamaha Drag Star 1100 custom Red Devil 666
... wicej zdj »
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr