tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 X Games: wyniki dyscyplin MotoX rozegranych w Slayground [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

X Games: wyniki dyscyplin MotoX rozegranych w Slayground [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2021.07.22, 15:46 Drukuj

W minionym tygodniu, po rocznej przerwie, odbyły się letnie igrzyska sportów akcji, czyli kultowe X Games. Niestety koronawirus nadal miał wpływ na to wydarzenie, ponieważ impreza odbyła się w nietypowym miejscu i bez udziału publiczności.

Wszystkie dyscypliny motocyklowe zostały rozegrane w jednym miejscu - Slaygraound, czyli parku Axella Hodgesa. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: Best Whip, Best Trick, Freestyle, QuarterPipe High Air oraz na 110-tkach.

NAS Analytics TAG

Konkurencja Freestyle odbyła się na zewnątrz po raz pierwszy od 2016 roku. Tor przygotowany pod rozgrywki był prawie dwukrotnie większy niż tory halowe, na których zawodnicy konkurowali przez trzy ostatnie edycje. Po nieobecności w 2019 roku spowodowanej kontuzją, teraz Luc Ackerman powrócił na X Games gotowy do walki. Luc zapewnił sobie złoto już w pierwszym przejeździe wykonując między innymi: 360-tkę, podwójnego Backflipa, Flair z quarterpipe'a i podwójny Backflip Nac. Josh Sheehan, również w pierwszym przejeździe, zapewnił sobie srebro. Josh także wykonał podwójnego Backflipa, dodając do niego potężnego Kiss of Death Flipa oraz kombinacje z 360-tką. Po powrocie do zdrowia po niedawnej kontuzji kostki, złoty medalista X Games z Minneapolis 2019, Rob Adelberg zdobył brązowy medal, pokonując Davida Rinaldo w ostatnim przejeździe zawodów.

W Best Whip eliminacje zmniejszyły stawkę z ośmiu do zaledwie czterech zawodników, którzy następnie mieli cztery minuty na jam session, aby zaimponować sędziom. Tom Parsons, który whipował w obie strony, dodał do kolekcji czwarty medal konkurencji Best Whip, a drugi złoty. Najlepszy w kwalifikacjach Genki Watanabe zdobył swój trzeci srebrny medal Best Whip. Złoty medalista z Minneapolis Tyler Bereman zabrał do domu brąz.

Axell Hodges zdobył złoto w pierwszej w historii dyscyplinie pitbike na X Games nazwanej po prostu 110. Colby Raha wydawał się prowadzić przez większą część jam session, zanim Hodges nie dorzucił lądowań no hander i cancan. Trzecie miejsce zajął Jarryd McNeil, ale w tej dycyplinie nagradzane było tylko pierwsze miejsce.

Rob Adelberg, po zdobyciu wcześniej brązu w Best Tricku, był głodny złota. Rob wykonał Frontflipa No Hander, który sędziowie ocenili najwyżej spośród wszystkich prezentowanych przez zawodników tricków. David Rinaldo i Harry Bink zdobyli odpowiednio srebro i brąz.

Rywalizację motocyklową zamknął konkurs QuarterPipe High Air. Trzykrotny medalista w tej dyscyplinie, Colby Raha, poszedł na całość i w drugiej próbie ustanowił nowy rekord wysokości wynoszący 12 metrów i  42 centymetry (40 stóp i 9 cali). Jego główny rywal Axell Hodges próbował wyrównać ten wynik, ale najbliższy rezultat jaki osiągnął to 11 metrów i 94 centymetry (39 stóp i 2 cale). Axell musiał zadowolić się srebrem zdobytym na swoim terenie. Tyler Bereman zdobył swój drugi brąz tego dnia, osiągając wysokość 11 metrów i 28 centymetrów (37 stóp).

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr