tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wjcik Racing Team na nowych motocyklach w M FIM EWC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Wjcik Racing Team na nowych motocyklach w M FIM EWC

Autor: Informacja prasowa 2023.11.13, 15:21 Drukuj

Ekipa Grzegorza Wójcika w sezonie 2024 wystawi w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC dwa motocykle marki Honda.

Wójcik Racing Team w MŚ w wyścigach długodystansowych rywalizuje od 2017 roku, nie tylko wielokrotnie stając na podium indywidualnych zawodów, ale również regularnie walcząc o podium w klasyfikacji generalnej. 

NAS Analytics TAG

Sezon 2024 będzie dla polskiego zespołu nowym wyzwaniem. Obie załogi, 77 i 777, wystartują w FIM EWC dosiadając motocykli Honda CBR1000RR-R Fireblade SP.

Ekipa 77 nadal rywalizować będzie w klasie EWC, korzystając z ogumienia Pirelli. Zespół 777, który zakończył sezon 2023 na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, będzie ścigał się w kategorii Superstock, używając identycznych dla wszystkich opon Dunlop. 

Sezon MŚ FIM EWC składać się będzie z czterech wyścigów, dwóch francuskich, 24-godzinnych klasyków; Le Mans i Bol d’Or oraz ośmiogodzinnych zmagań w belgijskim Spa-Francorchamps i na japońskim torze Suzuka.

Pełen skład obu wspieranych przez PKN ORLEN ekip Wójcik Racing Teamu potwierdzony zostanie wkrótce. Sezon 2024 rozpocznie się 20 kwietnia od wyścigu w Le Mans. 

"Po sześciu bardzo udanych latach startów w MŚ FIM EWC i wspólnej dekadzie postanowiliśmy podjąć nowe wyzwanie - mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik. - Razem z Yamahą odnieśliśmy wiele sukcesów zarówno w mistrzostwach świata, jak i w mistrzostwach Polski czy europejskim cyklu Alpe Adria. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymaliśmy w tym czasie, zarówno od polskiego oddziału, jak i europejskiej centrali. Zawsze będziemy miło wspominać ten okres. Sezon 2024 oznacza dla nas jednak początek nowej przygody. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym wyzwaniem, nauką nowego pakietu i współpracą z Hondą. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudne zadanie, ale dysponujemy zgranym, doświadczonym zespołem i świetnymi zawodnikami, dlatego nie możemy doczekać się pierwszych testów i wyścigu w Le Mans".

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr