tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Sukces Wjcik Racing Teamu w Le Mans
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Sukces Wjcik Racing Teamu w Le Mans

Autor: Informacja prasowa 2024.04.22, 08:51 Drukuj

Zaoga Wójcik Racing Teamu w skadzie Kamil Krzemie, Jurand Kumierczyk i Balint Kovacs, ukoczya 24-godzinny wycig w Le Mans, pierwsz rund motocyklowych M FIM EWC, na 19. miejscu w klasyfikacji cznej i 10. w klasie EWC. "To dla nas wielki sukces, bo dopiero 2,5 miesica temu przesiedlimy si na kompletnie nowe motocykle" - podkrela manager zespou, Sawomir Kubzdyl. 

Obie zaogi Wójcik Racing Teamu przesiadaj si w tym roku na maszyny marki Honda, ale polska ekipa otrzymaa nowe motocykle z Japonii dopiero dwa miesice temu. W takich okolicznociach sam start w Le Mans byby dla zespou wielkim triumfem.  

Ekipie 77 udao si jednak osign zdecydowanie wicej, bez wikszych problemów koczc mordercze, 24-godzinne zmagania w rodku stawki i w pierwszej dziesitce klasy EWC. 

Zmieniajc si za sterami Hondy CBR1000RR SP, Krzemie, Kumierczyk i Kovacs - który w ostatniej chwili zastpi niedysponowanego Artura Wielebskiego - pokonali 787 okre, czyli ponad 3,2 tys. km, pod drodze 26 razy meldujc si w alei serwisowej na zmian opon i tankowanie. 

Podczas kwalifikacji do legendarnego wyścigu w Le Mans zaimponowała druga z załóg Wójcik Racing Teamu. Zespół 777 wywalczył piąte miejsce w klasie Superstock, sięgając po dodatkowy punkt do klasyfikacji generalnej. 

Podczas wyścigu niesamowitą historię napisał Gino Rea, dla którego start w Le Mans oznaczał powrót do rywalizacji w MŚ po groźnym wypadku na japońskim torze Suzuka. 

NAS Analytics TAG

Niestety, Brytyjczyk, którego zmiennikami byli Kevin Manfredi, Danny Webb i Sheridan Morais, nie był w stanie ukończyć rywalizacji. 

Honda z numerem 777 została wycofana z wyścigu na zaledwie kilka godzin przed metą z powodu zbyt dużych uszkodzeń, do jakich doszło po trzech wywrotkach. Maszyna symbolicznie wyjechała jednak z garażu w ostatnich minutach i minęła linię mety.

Druga z czterech rund MŚ FIM EWC odbędzie się 8 czerwca na belgijskim torze Spa-Francorchamps. W międzyczasie motocyklistów Wójcik Racing Teamu czeka także pierwsza runda motocyklowych mistrzostw Polski WMMP, która odbędzie się w maju na torze w Poznaniu. 

"To niesamowite - mówi manager i współwłaściciel zespołu, Sławomir Kubzdyl. - Nieco ponad dwa miesiące temu nie wiedzieliśmy w ogóle, czy uda nam się ustawić na starcie i przygotować wszystko na czas, a dzisiaj jesteśmy na mecie najtrudniejszego wyścigu na świecie, po pokonaniu bez problemów ponad trzech tysięcy kilometrów. Podczas gdy zespół 77 wywalczył miejsce w czołowej dziesiątce klasy EWC, ekipa 777 walczyła w czołówce klasy Superstock. To bardzo dobra zapowiedź dalszej części sezonu i wymarzony początek naszej współpracy z Hondą". 

NAS Analytics TAG

"Napisaliśmy w ten weekend kawał historii - dodaje założyciel i współwłaściciel zespołu, Grzegorz Wójcik. - Mieliśmy przed sobą ogromne wyzwanie, ale cały team pracował perfekcyjnie nie tylko w ten weekend, ale też w ostatnich miesiącach, ostatecznie dokonując niemożliwego. Chciałbym za to bardzo podziękować wszystkim mechanikom, członkom obsługi, partnerom i zawodnikom rodziny Wójcik Racing Team. Do zobaczenia w Spa"!

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr