tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wjcik Racing Team przed nowym wyzwaniem w M FIM EWC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Wjcik Racing Team przed nowym wyzwaniem w M FIM EWC

Autor: Informacja prasowa 2024.04.19, 09:10 Drukuj

Motocykliści polskiego Wójcik Racing Teamu rozpoczynają na francuskim torze Le Mans kolejny sezon rywalizacji w długodystansowych mistrzostwach świata FIM EWC. Tym razem do walki stają jednak na motocyklach marki Honda. 

Jedyny polski zespół w tegorocznym cyklu FIM EWC ma już na swoim koncie podia w najsłynniejszych wyścigach 24-godzinnych, ale tym razem do walki przystępuje korzystając z zupełnie nowych maszyn. 

NAS Analytics TAG

We Francji załogi 77 i 777 po raz pierwszy dosiądą motocykli Honda CBR1000RR SP, przygotowanych w rekordowym tempie dzięki bliskiej współpracy z polskim oddziałem i japońską centralą legendarnej marki. 

W klasie EWC do walki na maszynie 77 stają młodzi Polacy: Jurand Kuśmierczyk, Kamil Krzemień i Artur Wielebski, a także węgierski rezerwowy, Balint Kovacs. 

W kategorii Superstock za sterami zmieniać się będzie z kolei niesamowicie doświadczony i utytułowany skład: Włoch Kevin Manfredi, Portugalczyk Sheridan Morais oraz Brytyjczycy, Danny Webb i Gino Rea.

Ten ostatni to mistrz świata z sezonu 2022, wracający na tor po groźnym wypadku i od razu imponujący podczas czwartkowych pierwszych kwalifikacji. 

24-godzinny wyścig w Le Mans, pierwsza z czterech rund MŚ FIM EWC, rozpocznie się w sobotę o godzinie 15:00 i będzie relacjonowany na żywo na antenach Eurosportu. 

"Już sam fakt, że w ogóle jesteśmy na starcie Le Mans, jest ogromnym sukcesem - mówi manager i współwłaściciel zespołu, Sławomir Kubzdyl. - W normalnych okolicznościach zmiana dostawcy motocykla wymaga roku przygotowań. My pokazaliśmy raz jeszcze, że "Polak potrafi" i dokonaliśmy tego w dwa i pół miesiąca. Chciałbym za to bardzo podziękować całemu zespołowi, wszystkim naszym dostawcom i oczywiście Hondzie. Co prawda w dłuższej perspektywie chcemy ponownie walczyć o podia, ale do pierwszej rundy sezonu podchodzimy inaczej. Skupiamy się przede wszystkim na nauce, testach i dokładnym sprawdzeniu naszego nowego pakietu w warunkach wyścigowych. Z każdą sesją poprawiamy ustawienia i cały czas idziemy w dobrym kierunku, ale wiemy, że przed nami długa droga i bardzo wymagający wyścig". 

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr