tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wjcik Racing Team potwierdza polski skad ekipy 77 na M FIM EWC
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Wjcik Racing Team potwierdza polski skad ekipy 77 na M FIM EWC

Autor: Informacja prasowa 2023.12.18, 16:13 Drukuj

W sezonie 2024 Wójcik Racing Team czeka w mistrzostwach świata FIM EWC prawdziwa rewolucja. Ekipa Grzegorza Wójcika i Sławomira Kubzdyla nie tylko zmienia dostawcę motocykli, ale także mocno modyfikuje swój skład. W klasie EWC załogę 77 reprezentować będzie trzech Polaków. 

Nowej Hondy z numerem 77 dosiądą wielokrotni mistrzowie Polski, Kamil Krzemień, Artur Wielebski i Jurand Kuśmierczyk. Krzemień i Wielebski barwy WRT reprezentują od lat, a pierwszy z nich stał już nawet z zespołem na podium klasy Superstock podczas ośmiogodzinnego wyścigu na niemieckim torze Oschersleben. 

NAS Analytics TAG

Zaledwie 19-letni Kuśmierczyk, dwukrotny, aktualny mistrz Polski klasy Superstock 600, do Wójcik Racing Teamu dołączył we wrześniu jako rezerwowy zespołu 777 w klasie Superstock podczas 24-godzinnego wyścigu Bol d’Or. Na torze Paul Ricard zrobił na tyle duże wrażenie, że na przyszły sezon awansuje do MŚ na pełen etat i to w najwyższej kategorii EWC. 

Już wkrótce Wójcik Racing Team potwierdzi także skład ekipy 777, która wystartuje w MŚ FIM EWC w klasie Superstock. Sezon MŚ FIM EWC rozpocznie się w kwietniu od 24-godzinnego wyścigu w Le Mans, a zakończy we wrześniu wyścigiem 24h Bol d’Or. 

"Sezon 2024 będzie dla nas całkowicie nowym wyzwaniem - mówi Grzegorz Wójcik. - Nie tylko zmieniamy dostawcę motocykli, ale też obsadę obu maszyn. Postanowiliśmy wrócić do idei w pełni polskiego zespołu, w którym na jednym z motocykli wystartują wyłącznie polscy zawodnicy. Wystawialiśmy już z powodzeniem taką ekipę jako oficjalną reprezentację Polski, dając ogromną szansę wielu młodym, polskim talentom. W nadchodzącym sezonie zrobimy to ponownie, ale podnosimy poprzeczkę jeszcze wyżej, bowiem ekipa z Polakami w składzie wystartuje w najbardziej wymagającej kategorii EWC. Kamil, Artur i Jurand to idealne połączenie młodości, talentu i doświadczenia, które może mocno namieszać w stawce". 

"Jesteśmy bardzo podekscytowani zmianami, jakie czekają ekipę 77 i jesteśmy przekonani, że całkowicie polski skład da w mistrzostwach świata wiele radości polskim kibicom - dodaje Sławomir Kubzdyl. - Kamil, Artur i Jurand to młodzi, ale już bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy nie tylko mają na swoim koncie wiele tytułów mistrzów Polski, ale też liczne sukcesy międzynarodowe. Kamil stał już z nami na podium FIM EWC. Artur kilka lat temu dokonał niemożliwego, kończąc 24-godzinny wyścig w Le Mans w załodze składającej się z zaledwie dwóch zawodników. Jurand nie tylko pokazał niesamowite tempo w mistrzostwach Polski klas Superstock 600 i Superbike w tym sezonie, ale też spektakularnie zadebiutował w FIM EWC podczas zawodów Bol d’Or. Cała trójka stanie do walki w najbardziej wymagającej klasie EWC, w której rywalizują głównie załogi fabryczne, a do tego na nowym dla całego naszego zespołu motocyklu. To ogromne wyzwanie, ale nie możemy się go doczekać. Zmiany w ekipie 77 nie oznaczają jednak, że rezygnujemy z walki w klasie Superstock. W najbliższych dniach zaprezentujemy niesamowicie mocny, międzynarodowy skład 777".

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr