tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wjcik Racing Team koczy wyjtkowy weekend na podium
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Wjcik Racing Team koczy wyjtkowy weekend na podium

Autor: Informacja prasowa 2024.06.12, 09:28 Drukuj

W sobotę motocykliści Wójcik Racing Teamu ścigali się w wyścigu drugiej rundy mistrzostw świata FIM EWC na belgijskim torze Spa-Francorchamps. Dzień później stali na podium drugiej rundy mistrzostw Polski WMMP w Poznaniu. Jak tego dokonali? 
 

NAS Analytics TAG

Podopieczni Grzegorza Wójcika mieli przed sobą wyjątkowo trudne zadanie. W sobotę o godzinie 21:00 trójka w składzie Jurand Kuśmierczyk, Artur Wielebski i Kamil Krzemień, minęła linię mety 8-godzinnego wyścigu FIM EWC w Belgii. Za sterami Hondy CBR 1000 RR z numerem 77 Polacy pokonali tego dnia blisko 1200 kilometrów, sięgając po 12. miejsce w klasie EWC. 
 
Dla Wójcik Racing Teamu meta wcale nie oznaczała jednak końca ścigania. Dosłownie kilka minut po minięciu szachownicy Kuśmierczyk i Wielebski byli już razem z mechanikami i motocyklami w teamowym busie, który miał do pokonania blisko tysiąc kilometrów. 
 
Nad ranem ekipa była już w padoku toru Poznań, gdzie rozpoczynała się druga runda mistrzostw Polski WMMP. Dwa tygodnie wcześniej na tym samym obiekcie Kuśmierczyk rozpoczął sezon od zwycięstwa w klasie Superbike, podczas gdy Wielebski dwukrotnie stanął na podium w kategorii Superstock 1000. 
 
Także i tym razem zawodnicy Wójcik Racing Teamu walczyli o trofea, najpierw kończąc kwalifikacje na drugich miejscach w swoich klasach. 
 
Wielebski w obu wyścigach mijał linię mety na drugiej pozycji, sięgając po dwa kolejne podia i umacniając się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Kuśmierczyk finiszował z kolei na trzeciej lokacie w drugim wyścigu. Jest dzięki temu trzeci w tabeli kategorii Superbike. 
 
Perfekcyjny weekend za sterami Hondy CBR600RR w barwach Wójcik Racing Teamu zaliczył z kolei Mateusz Molik, który ponownie był niepokonany w kategorii Supersport 600. 
 
Na półmetku sezonu 18-latek z kompletem czterech zwycięstw prowadzi dzięki temu w tabeli. To tym bardziej imponujące, że młody poznaniak ściga się motocyklem wyciągniętym z przysłowiowego "pudełka", bez żadnych modyfikacji wyścigowych, poza owiewkami. 
 
Pechowy start w Spa-Francorchamps ma za sobą z kolei druga załoga Wójcik Racing Teamu. Zespół 777 w składzie Kevin Manfredi, Sheridan Morais i Danny Webb, wywalczył drugie miejsce w kwalifikacjach klasy Superstock, ale walkę o podium zakończył przedwcześnie po groźnie wyglądającym wypadku Brytyjczyka na półmetku wyścigu. 
 
"Nasz zespół ponownie dokonał czegoś z pozoru niemożliwego - mówi manager Wójcik Racing Teamu, Sławomir Kubzdyl. - Start w dwóch różnych seriach, na dwóch końcach Europy, w jeden weekend, wydawał się szalonym pomysłem. Udało nam się jednak perfekcyjnie zrealizować nasz plan, choć w Poznaniu pojawiliśmy się dopiero na kwalifikacje, bez możliwości udziału w treningach. Chciałbym za to bardzo podziękować całemu teamowi. W Spa pokazaliśmy, że choć cały czas uczymy się nowych dla nas motocykli marki Honda, zbudowaliśmy już bardzo dobre zrozumienie oraz relację z HRC i jesteśmy konkurencyjni. Jednocześnie ogromny charakter pokazała także ekipa 777, w tym Danny, który mimo wypadku, trzech złamanych żeber i pękniętego kręgu kręgosłupa chciał jechać dalej. Mamy rewelacyjny zespół, dzięki czemu bardzo optymistycznie patrzymy w przyszłość. Jednocześnie w WMMP walczymy o tytuły, co także nas cieszy, choć do końca sezonu jeszcze daleka droga".

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr