tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Włosi będą chronić motocyklistów. Kiedy podobne przepisy w Polsce? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Włosi będą chronić motocyklistów. Kiedy podobne przepisy w Polsce?

Autor: Raff 2019.05.14, 10:49 7 Drukuj

Włochy wprowadzają obowiązek montowania osłon motocyklowych na barierach energochłonnych. To pierwsze tak szeroko zakrojone działania na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów w Europie.

Zapowiadane przez włoskie Ministerstwo Transportu rozporządzenie to efekt krucjaty podjętej przez Graziellę Viviano, matkę motocyklistki, która zginęła z powodu uderzenia w podporę bariery energochłonnej.

NAS Analytics TAG

Nowe przepisy nakładają na zarządców dróg obowiązek stosowania specjalnych osłon wszędzie tam, gdzie promień zakrętu jest mniejszy niż 250 m. Osłony montowane mają być nie tylko w przypadku nowych inwestycji, ale także tam, gdzie drogi są przebudowywane i odnawiane oraz w miejscach, gdzie w okresie ostatnich trzech lat zdarzyło się co najmniej pięć wypadków motocyklowych z ofiarami śmiertelnymi.

Włochy są jednym z niewielu krajów europejskich, które wprowadzają systemowe rozwiązania dotyczące ochrony motocyklistów. Podobne działania prowadzone są między innymi w Hiszpanii.

Podczas zakończonego niedawno II Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dowiedzieliśmy się, że unijne normy w zakresie poprawy bezpieczeństwa barier są w przygotowaniu. Mają zacząć obowiązywać w najbliższych latach, niestety prawdopodobnie nie obejmą dotychczas zamontowanych elementów.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę