tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Włosi będą chronić motocyklistów. Kiedy podobne przepisy w Polsce? Triumph Tlo premium Tiger prawdziwa przygoda 08-03
NAS Analytics TAG

Włosi będą chronić motocyklistów. Kiedy podobne przepisy w Polsce?

Autor: Raff 2019.05.14, 10:49 7 Drukuj

Włochy wprowadzają obowiązek montowania osłon motocyklowych na barierach energochłonnych. To pierwsze tak szeroko zakrojone działania na rzecz bezpieczeństwa motocyklistów w Europie.

Zapowiadane przez włoskie Ministerstwo Transportu rozporządzenie to efekt krucjaty podjętej przez Graziellę Viviano, matkę motocyklistki, która zginęła z powodu uderzenia w podporę bariery energochłonnej.

Nowe przepisy nakładają na zarządców dróg obowiązek stosowania specjalnych osłon wszędzie tam, gdzie promień zakrętu jest mniejszy niż 250 m. Osłony montowane mają być nie tylko w przypadku nowych inwestycji, ale także tam, gdzie drogi są przebudowywane i odnawiane oraz w miejscach, gdzie w okresie ostatnich trzech lat zdarzyło się co najmniej pięć wypadków motocyklowych z ofiarami śmiertelnymi.

Włochy są jednym z niewielu krajów europejskich, które wprowadzają systemowe rozwiązania dotyczące ochrony motocyklistów. Podobne działania prowadzone są między innymi w Hiszpanii.

Podczas zakończonego niedawno II Motocyklowego Kongresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego dowiedzieliśmy się, że unijne normy w zakresie poprawy bezpieczeństwa barier są w przygotowaniu. Mają zacząć obowiązywać w najbliższych latach, niestety prawdopodobnie nie obejmą dotychczas zamontowanych elementów.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 4
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę