tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wybierasz się do Włoch? W weekendy nie zjedziesz z autostrady!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wybierasz się do Włoch? W weekendy nie zjedziesz z autostrady!

Autor: Raff 2019.07.19, 13:58 1 Drukuj

Ograniczenia dotyczące zjazdu z autostrad A12 i A13 w drogi lokalne wprowadziły władze austriackiego Tyrolu. W weekendy nie będzie możliwości zjechania w niektóre drogi lokalne. 

Nowe przepisy dotyczą zjazdów z A12 między Hall a Zirl i A13 między Patsch a Gries w godzinach od 7 w sobotę do 19 w niedzielę. Powód wprowadzenia zakazów jest prozaiczny - autostrady A12 i A13 to główny szlak tranzytowy na południe Europy. W weekendy, ale także w okresach wzmożonego ruchu turystycznego pojawiają się tam gigantyczne korki, które co sprytniejsi kierowcy postanawiają objechać bocznymi drogami.

NAS Analytics TAG

W efekcie także boczne drogi stają w korkach, co jest dla mieszkańców prawdziwą udręką. Oprócz hałasu i zanieczyszczenia spalinami, powodują one także paraliż lokalnych biznesów. Władze austriackiego Tyrolu zdecydowały zatem, że kierowcy, którzy nie mają faktycznego (udokumentowanego) interesu do zjazdu z autostrad, albo nie są mieszkańcami tych terenów, będą zmuszeni pozostać na A12 i A13.

Sprawa wywołała ogromne oburzenie zwłaszcza wśród kierowców z Niemiec, którzy z obu autostrad korzystają bardzo często. Wymienione odcinki są jednak chętnie wykorzystywane tranzytowo również przez Polaków. Decyzja o zamknięciu zjazdów uderzy szczególnie w motocyklistów, którzy często decydują się na podróż bocznymi drogami.

Zakaz obowiązuje od 22 czerwca do 15 września.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę