tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Suzuki Katana GSX750S ‘82 - odtrutka na wiat wirtualny [GALERIA]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Suzuki Katana GSX750S ‘82 - odtrutka na wiat wirtualny [GALERIA]

Autor: Konrad Bartnik 2019.05.15, 11:28 3 Drukuj

Nowe czasy to nowe technologie i coraz mniejszy kontakt z "żywą" materią w życiu zawodowym i prywatnym. Bartek Maniecki, wzięty konsultant IT z podwarszawskich Łomianek, stara się zbalansować dziesiątki godzin spędzone przed komputerem ciężką fizyczną pracą w garażu. Jednym z jej owoców jest customowe Suzuki Katana GSX750S z 1982 roku.

Codzienność Bartka to duże korporacyjne projekty IT, setki maili, telefony, spotkania i laptop jako nieodłączny towarzysz. Jak sam mówi, zajął się dłubaniem w "maszynach", żeby połączyć świat wirtualny z rzeczywistym. Rekreacyjnie i terapeutycznie powalić młotkiem, ubrudzić ręce - znaleźć balans w życiu. Jego ojciec jest mechanikiem z 40 letnim stażem, więc motoryzacyjne zacięcie Bartek ma w genach. W wolnych chwilach pracuje w garażu, a zbudowanymi przez siebie motocyklami jeździ po mieście z ekipą podobnie zakręconych kumpli. Prowadzi też bloga w temacie customów, z naciskiem na styl scrambler/cafe.

NAS Analytics TAG

Katana 04

Przedstawiany dziś motocykl łączy dwa odległe światy. Klasyczny cafe racer zbudowany jest na bazie modelu, który w latach swojej świetności był synonimem nowoczesności i przyszłościowego podejścia do designu. Pierwsze Suzuki Katana, zaprojektowane przez niemieckie studio Target Design, wyprzedziło swoje czasy. Pojawiło się na rynku w 1981 roku i przetrwało na nim tylko cztery lata. Stało się jednak inspiracją dla kolejnych pokoleń projektantów, w pełni zasługując na miano motocykla kultowego, a niedawno triumfalnie wróciło do oferty Suzuki.

Bartek swoją Katanę kupił w częściach, a jego główną inspiracją stał się projekt New Jack ze słynnego warsztatu Icon 1000. Postanowił jednak włożyć w niego tyle własnej osobowości, na ile to możliwe. Efekt jest więcej niż zadowalający, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że twórca tego customa jest hobbystą.

Wizualne zmiany w stosunku do oryginału to przede wszystkim tylna część, wykonana z jednego arkusza aluminiowej blachy, specjalnie zaprojektowana i uszyta kanapa oraz zjawiskowe malowanie. Zdjęcia nie są podobno w stanie oddać efektu, jaki daje użyty lakier bazowy. Przechodzi z ciemnoniebieskiego w fiolet, a na zbiorniku paliwa udało się uzyskać efekt podrapanego metalu. Coś pięknego! Malowanie ramy na niebiesko było nieco ryzykownym ruchem, który przyniósł jednak bardzo ciekawy efekt.

Katana 11

Z mechanicznej strony dokonany kilku istotnych przeróbek. Przednie zawieszenie to odwrócony widelec z GSX-R750 z 1992 roku. To najdłuższy USD kiedykolwiek montowany w tym modelu i dający geometrię podwozia najbardziej zbliżoną do oryginału. Wahacz pozostał fabryczny, Bartek poddał go tylko lekkim modyfikacjom aby zamontować tylne koło od Bandita 600. Zmienił również zestaw napędowy na łańcuch w rozmiarze 530 i odpowiednie dla niego zębatki, w celu zaoszczędzenia nieco miejsca w ramie. 

Sporym wyzwaniem było odpowiednie zestrojenie filtrów powietrza K&N z zestawem gaźników CV. Oba komponenty nie polubiły się od pierwszego wejrzenia, dlatego ustawienie całości wymagało sporo czasu i kilku jazd testowych. Projekt spina skromny, ale efektowny wydech Supertrapp i pojedynczy zegar Koso T&T.

Bartek twierdzi, że ten 37-letni motocykl prowadzi się lepiej i daje mu więcej pewności w zakrętach, niż również znajdujące się w jego posiadaniu dużo młodsze Kawasaki ZRX1200R. Nie mamy powodu nie wierzyć.

Katana 18

Katana 13

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr