tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Więcej czasu na opłacenie mandatu, ale nie każdego. Posłowie wprowadzają zmiany
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Więcej czasu na opłacenie mandatu, ale nie każdego. Posłowie wprowadzają zmiany

Autor: Raff 2018.09.16, 12:31 Drukuj

Z 7 do 14 dni wydłużony zostanie termin zapłacenia niektórych mandatów. Posłowie mają nadzieję, że w ten sposób odciążą sądy od drobnych spraw i poprawią efektywność egzekucji należności.

Mandat otrzymany podczas kontroli drogowej można zapłacić kartą lub otrzymać go w wersji kredytowanej. W obu przypadkach nie ma jednak żadnych wątpliwości, że został on doręczony. Inaczej sprawa ma się w sytuacji, gdy mandat wystawiony jest zaocznie - jak w przypadku zdjęcia z fotoradaru czy przy nieprawidłowym parkowaniu.

NAS Analytics TAG

W takiej sytuacji policjant może doręczyć mandat osobiście, ale nigdy nie ma pewności czy funkcjonariusz zastanie sprawcę wykroczenia. Ponadto, wielu ukaranych spóźnia się z opłaceniem należności.

Posłowie chcieliby wydłużyć termin opłacania takich zaocznych mandatów do 14 dni. Ich zdaniem w wielu przypadkach umożliwiłoby to skuteczną egzekucję należności - często 7-dniowy termin uniemożliwia bowiem osobie, na którą mandat został nałożony, opłacenie go w wymaganym czasie.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę