tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: Jonathan Rea rzdzi w Portimao po pierwszym wycigu [RELACJA]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: Jonathan Rea rzdzi w Portimao po pierwszym wycigu [RELACJA]

Autor: Konrad Bartnik 2020.08.08, 15:58 Drukuj

Jonathan Rea po prostu kocha portugalskiego rollercoastera, a pełen wzniesień i spadków tor odpłaca mu tym samym. Dziś, w czasie pierwszego wyścigu mistrz pokazał reszcie stawki, jak jeździć w tym miejscu, wygrywając z dużą przewagą nad resztą stawki.

Kwalifikacje Superpole w Portimao najszybciej przejechał urzędujący mistrz świata Jonathan Rea i to on wystartował z pole position do pierwszego wyścigu portugalskiej rundy. Pierwszy rząd uzupełnili Toprak Razgatlioglu i Alex Lowes. Scott Redding tym razem daleko - start z ósmego miejsca. 

NAS Analytics TAG

Brytyjczyk i Turek szybko odskoczyli reszcie zawodników i obaj dowieźli swoje pozycje do mety. Walka toczyła się o ostatnie miejsce na podium. Lider klasyfikacji generalnej Scott Redding jak zwykle ostro wziął się do roboty w odrabianiu strat i jeszcze przed połową wyścigu wpadł na trzecią pozycję. Na kilka okrążeń przed końcem wyraźnie zaczął tracić przyczepność, a udane ataki na niego przypuściło kilku zawodników. Ostatecznie debiutujący w serii WSBK mistrz British Superbike ukończył wyścig na siódmym miejscu, niewiele lepszym niż pozycja startowa. 

Równie nieudany dzień ma za sobą kolega Reddinga z Ducati, Chaz Davies. Zdobywca drugiego miejsca z ubiegłej niedzieli tym razem walczył w drugiej dziesiątce, kończąc na 11 miejscu. 

Jutro o godzinie 12.00 naszego czasu odbędzie się krótki wyścig Superpole, a o 15.00 wyścig główny klasy Superbike. Transmisję możecie obejrzeć na kanale Eurosport 2.

Runda w Portimao, 1 wyścig klasy Superbike, top 10:

 1. Jonathan Rea (Wlk. Brytania) - Kawasaki Racing Team

 2. Toprak Razgatlioglu (Turcja) - Pata Yamaha + 5.142

 3. Michael Van Der Mark (Holandia) - Pata Yamaha +7.029

 4. Alex Lowes - (Wlk. Brytania) - Kawasaki Racing Team + 9.851

 5. M. Ruben Rinaldi (Włochy) - GoEleven Ducati + 10.705

 6. Loris Baz (Francja) - Ten Kate Yamaha + 12.226

 7. Scott Redding (Wlk. Brytania) - Aruba.it Ducati + 12.485

 8. Tom Sykes (Wlk. Brytania) - BMW + 12.829

 9. Alvaro Bautista (Hiszpania) - HRC Honda + 14.233 

 10. Eugene Laverty (Irlandia) - BMW + 16.208

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  motul belka 950
  NAS Analytics TAG
  na gr