tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: Redding wygrywa pierwszy wycig Superbike w Jerez
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: Redding wygrywa pierwszy wycig Superbike w Jerez

Autor: Konrad Bartnik 2020.08.01, 15:42 Drukuj

Scott Redding na Ducati triumfował w pierwszym wyścigu klasy Superbike po restarcie sezonu w hiszpańskim Jerez. Podium uzupełnili Jonathan Rea i Toprak Razgatlioglu. Dotychczasowy lider tabeli Alex Lowes póki co słabiej - pod koniec pierwszej dziesiątki.

Pierwsze trzy rzędy na prostej startowej pierwszego wyścigu Superbike w Jerez zajęli kolejno Redding, Rea, Sykes, Van Der Mark, Razgatlioglu, Baz, Davies, Bautista i Haslam. Najlepiej na 20 liczących 4432 metry okrążeń ruszył mistrz świata Jonathan Rea. Bardzo szybko rywalizację zakończył Tom Sykes na BMW, który z powodu problemów z motocyklem musiał zjechać do boksu.  

NAS Analytics TAG

Na ósmym okrążeniu za Yamahą Michaela Van Der Marka zaczął się ciągnąć gęsty dym, co oznaczało dla niego koniec gry. Zdobywca pole position Scott Redding ewidentnie miał ochotę wygrać ten wyścig i rozegrał go po mistrzowsku. Po starcie wpuścił co prawda przed siebie Rea i Razgatlioglu, lecz na 9 okrążeń przed końcem zaczął swoją drogę na szczyt. Najpierw wyprzedził Turka, a po kolejnych 3 okrążeniach swojego rodaka na Kawasaki. Po wyjściu na prowadzenie powiększał już tylko przewagę i pewnie wygrał cały wyścig. 

Toprak Razgatlioglu z Pata Yamaha na koniec musiał się bronić przed atakami Chaza Daviesa i nie był więc w stanie nawiązać walki o drugą pozycję. Davies dojechał na metę czwarty, a najlepszy zawodnik na prywatnym motocyklu Loris Baz - piąty. Alex Lowes, po rundzie w Australii lider klasyfikacji generalnej, tym razem walczył pod koniec pierwszej dziesiątki i ostatecznie ukończył rywalizację na 9 miejscu, co kosztowało go spadek na drugą pozycję w tabeli. 

Kolejne wyścigi klasy Superbike jutro. O 11.00 Superpole, o 14.00 drugi wyścig główny.

World Superbike, 1 wyścig w Jerez, pierwsza dziesiątka:

 1. Scott Redding (Wlk. Brytania) - Aruba.it Ducati

 2. Jonathan Rea (Wlk. Brytania) - Kawasaki Racing Team + 1.147

 3. Toprak Razgatlioglu (Turcja) - Pata Yamaha + 2.252

 4. Chaz Davies (Wlk. Brytania) - Aruba.it Ducati + 2.699

 5. Loris Baz (Francja) - Ten Kate Yamaha + 3.301

 6. M. Ruben Rinaldi (Włochy) - GoEleven Ducati + 6.367

 7. Alvaro Bautista (Hiszpania) - HRC Honda + 10.228

 8. Marco Melandri (Włochy) - Barni Racing Ducati + 18.713

 9. Alex Lowes - (Wlk. Brytania) - Kawasaki Racing Team + 20.421

 10.  Leon Haslam - HRC Honda + 24.361

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  motul belka 950
  NAS Analytics TAG
  na gr