tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK: dwa Ducati na szczycie podium w drugim wycigu, Rea nalepszy w Superpole
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK: dwa Ducati na szczycie podium w drugim wycigu, Rea nalepszy w Superpole

Autor: Konrad Bartnik 2020.08.02, 15:43 Drukuj

Niedziela na torze Jerez była prawdziwym świętem Ducati. W głównym popołudniowym wyścigu pewne zwycięstwo odniósł Scott Redding, za którym na metę wpadł Chaz Davies - obaj z fabrycznej ekipy Ducati. W krótkim wyścigu Superpole bezbłędnie pojechał aktualny mistrz świata Jonathan Rea. 

Superpole

NAS Analytics TAG

O godzinie 11 zawodnicy klasy Superbike ruszyli do krótkiego, liczącego 10 okrążeń wyścigu Superpole. Znakomicie rozpoczął go Jonathan Rea, który błyskawicznie wyszedł na prowadzenie i nie oddał go do samego końca. W swoim 285 wyścigu w WSBK odniósł 90 zwycięstwo. Co za gigant!

Za jego plecami, podobnie jak wczoraj, Toprak Razgatlioglu skutecznie odpierał ataki Scotta Reddinga. Niestety na szóstym okrążeniu prowadzona przez Turka Yamaha R1 poddała się. Wczoraj ta sama sytuacja spotkała jego kolegę z zespołu Michaela Van Der Marka, który dzisiejszy wyścig Superpole ukończył na ostatnim stopniu podium. Redding nie podjął już walki z Reą i zadowolił się drugim miejscem. Było to dla niego piąte podium w pięciu wyścigach w tym sezonie i kolejny ważny krok w walce o tytuł. Znakomite czwarte miejsce zajął Loris Baz na prywatnej Yamasze zespołu Ten Kate. 

Race 2

W głównym wyścigu, który rozpoczął się o godzinie 14.00, ponownie najlepszym startem popisał się Jonathan Rea, jednak cieszył się prowadzeniem tylko jedno okrążenie, kiedy "łyknął" go będący w doskonałej formie Redding. To zdecydowanie nie był wyścig urzędującego mistrza świata. Najpierw po serii agresywnych manewrów wyprzedził go Chaz Davies, który wskoczył na drugą pozycję i nie oddał jej aż do mety, w duecie z kolegą z ekipy Aruba.it powiększając już tylko przewagę nad resztą stawki. Następnie na szóstym okrążeniu musiał ustąpić Toprakowi Razgatlioglu z Yamahy, który nie ukończył wyścigu Superpole i startował z 10 miejsca. Turek już po jednym okrążeniu był piąty, a wyścig ostatecznie ukończył jako trzeci.  

To jednak nie był koniec serii przegranych pojedynków Jonathana. Wyprzedzili go jeszcze Michael Rinaldi z GoEleven Ducati oraz kolega z ekipy Kawasaki Alex Lowes. Dla Rinaldiego był to najlepszy start w WSBK karierze. Niestety wyścigu nie ukończył znakomicie spisujący się w ten weekend Loris Baz, który startował z pierwszego rzędu, ale później zaliczył wywrotkę.

Aktualnie w klasie Superbike zdecydowanym liderem tabeli z 98 punktami jest Scott Redding, za nim Jonathan Rea (74 pkt) i Alex Lowes (72 pkt). Następna runda World Superbike już w kolejny weekend na portugalskim torze Portimao.

World Superbike, 2 wyścig w Jerez, pierwsza dziesiątka:

 1. Scott Redding (Wlk. Brytania) - Aruba.it Ducati

 2. Chaz Davies (Wlk. Brytania) - Aruba.it Ducati + 3.082

 3. Toprak Razgatlioglu (Turcja) - Pata Yamaha + 5.472

 4. M. Ruben Rinaldi (Włochy) - GoEleven Ducati + 8.709

 5. Alex Lowes - (Wlk. Brytania) - Kawasaki Racing Team + 10.772

 6. Jonathan Rea (Wlk. Brytania) - Kawasaki Racing Team + 12.501

 7. Michael Van Der Mark (Holandia) - Pata Yamaha + 13.760

 8. Alvaro Bautista (Hiszpania) - HRC Honda + 17.472

 9. Marco Melandri (Włochy) - Barni Racing Ducati + 19.938

 10. Gareth Gerloff (USA) - GRT Yamaha + 21.375

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

  motul belka 950
  NAS Analytics TAG
  na gr