tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Vespa GTS 500 - czy tak mogłaby wyglądać? NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Vespa GTS 500 - czy tak mogłaby wyglądać?

Autor: Konrad Bartnik 2018.11.13, 13:41 Drukuj

Vespa - ikona skutera, pierwowzór wśród naśladowców, Adidas wśród adidasów :) Fanów maszyn tej marki nie brakuje i nawet zwyczajowo niechętni tego rodzaju pojazdom motocykliści czynią dla nich wyjątek. Za niezaprzeczalną urodą Vespy i innych skuterów w stylu retro idzie jednak jedno ograniczenie - są to pojazdy z silnikami o małych pojemnościach.

Nawet najmocniejszy w ofercie Vespy model GTS 300 dysponuje mocą nieco powyżej 20 KM. Pozwala to na zupełnie swobodną i dynamiczną jazdę po mieście, lecz w trasie jest już gorzej. Prędkości przelotowe w granicach do 120 km/h i brak odpowiedniej dynamiki przy wyprzedzaniu powodują, że wielu użytkowników decyduje się na mniej atrakcyjnie wyglądające, ale znacznie mocniejsze skutery konkurencji.

__________________________________________

Jeden z włoskich fanów pozwolił sobie na stworzenie wizualizacji Vespy GTS w wersji 500. Choć mało prawdopodobne, by producent wcielił ten pomysł w życie, to naszym zdaniem byłby to ideał stylowego skutera turystycznego.

Silnik klasy 500 cm3 dysponowałby zapewne mocą powyżej 40 KM, pozwalającą na jazdę z prędkościami rzędu 150-160 km/h. Wymagałoby to na pewno znacznych zmian w podwoziu, co zresztą ujęto na wizualizacji. Pojawiły się tu większe koła (14 lub 15 cali zamiast obecnych 12 cali w GTS 300) i mocniejsze hamulce z podwójną tarczą z przodu.

Vespa GTS 500 na pewno straciłaby nieco swojego "zwiewnego" charakteru, nabrałaby za to nowych cech użytkowych. Niestety, przy obecnych trendach w projektowaniu skuterów miejsce na duże silniki spalinowe jest już bardzo ograniczone - wszyscy idą w stronę elektryczności. Stąd GTS 500 pozostanie prawdopodobnie niespełnionym marzeniem.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę