tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Vespa GTS 500 - czy tak mogaby wyglda?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Vespa GTS 500 - czy tak mogaby wyglda?

Autor: Konrad Bartnik 2018.11.13, 13:41 Drukuj

Vespa - ikona skutera, pierwowzór wśród naśladowców, Adidas wśród adidasów :) Fanów maszyn tej marki nie brakuje i nawet zwyczajowo niechętni tego rodzaju pojazdom motocykliści czynią dla nich wyjątek. Za niezaprzeczalną urodą Vespy i innych skuterów w stylu retro idzie jednak jedno ograniczenie - są to pojazdy z silnikami o małych pojemnościach.

Nawet najmocniejszy w ofercie Vespy model GTS 300 dysponuje mocą nieco powyżej 20 KM. Pozwala to na zupełnie swobodną i dynamiczną jazdę po mieście, lecz w trasie jest już gorzej. Prędkości przelotowe w granicach do 120 km/h i brak odpowiedniej dynamiki przy wyprzedzaniu powodują, że wielu użytkowników decyduje się na mniej atrakcyjnie wyglądające, ale znacznie mocniejsze skutery konkurencji.

NAS Analytics TAG

Jeden z włoskich fanów pozwolił sobie na stworzenie wizualizacji Vespy GTS w wersji 500. Choć mało prawdopodobne, by producent wcielił ten pomysł w życie, to naszym zdaniem byłby to ideał stylowego skutera turystycznego.

Silnik klasy 500 cm3 dysponowałby zapewne mocą powyżej 40 KM, pozwalającą na jazdę z prędkościami rzędu 150-160 km/h. Wymagałoby to na pewno znacznych zmian w podwoziu, co zresztą ujęto na wizualizacji. Pojawiły się tu większe koła (14 lub 15 cali zamiast obecnych 12 cali w GTS 300) i mocniejsze hamulce z podwójną tarczą z przodu.

Vespa GTS 500 na pewno straciłaby nieco swojego "zwiewnego" charakteru, nabrałaby za to nowych cech użytkowych. Niestety, przy obecnych trendach w projektowaniu skuterów miejsce na duże silniki spalinowe jest już bardzo ograniczone - wszyscy idą w stronę elektryczności. Stąd GTS 500 pozostanie prawdopodobnie niespełnionym marzeniem.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr