tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Valentino Rossi zdradza plany na przyszłość NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Valentino Rossi zdradza plany na przyszłość

Autor: Konrad Bartnik 2017.12.03, 09:59 Drukuj

VR46 udzielił wywiadu jednej z włoskich stacji radiowych, w którym podzielił się swoimi przemyśleniami na temat aktualnej rywalizacji w MotoGP. Spróbował również wybiec w przyszłość i opowiedział o swoich planach po zakończeniu kariery na motocyklu.

Najważniejsze pytanie dla fanów 38-letniego Rossiego dotyczy oczywiście daty zakończenia jego startów w MotoGP. Valentino przyznał się, że że jest wręcz uzależniony od rywalizacji w tym cyklu i chciałby startować tak długo, jak tylko będzie miał szansę na najlepsze wyniki. Jednocześnie stwierdził, że inżynierowie Yamahy mają bardzo dużo pracy przed nadchodzącym sezonem.

__________________________________________

W tym roku Valentino nie był do końca zadowolony ze swojego motocykla, co również odbiło się na wynikach. Jak sam twierdzi, aby skutecznie rywalizować w przyszłym sezonie z Marquezem, potrzebny będą duże poprawki w konstrukcji ramy i silnika. Zarówno Rossi, jak i jego partner z teamu Maverick Vinales, wykonali w tym roku kawał ciężkiej roboty, a piłeczka jest teraz po stronie ekipy technicznej.

Przy okazji dostało się nieco Johannowi Zarco, z którym "Doktor" miał w tym sezonie kilka niebezpiecznych sytuacji na torze. Francuski zawodnik był rewelacją sezonu, natomiast sam Valentino twierdzi, że jeździ on zbyt niebezpiecznie i rzadko używa hamulców. Porównał go przy tym do młodego kierowcy Formuły 1, Maxa Verstappena, który również jest krytykowany za jazdę na krawędzi bezpieczeństwa.

Valentino jest świadomy, że jego kariera motocyklisty nie potrwa już zbyt długo, więc swoje oczy kieruje ku rywalizacji na czterech kołach. Twierdzi, że za kierownicą aut wyścigowych może spędzić kolejne dziesięć lat po przejściu na emeryturę w MotoGP. Planuje starty w rajdach, marzy mu się również udział w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę