tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 "Doktor" wkurza sąsiadów. Pozew przeciwko torowi Valentino Rossiego

"Doktor" wkurza sąsiadów. Pozew przeciwko torowi Valentino Rossiego

Autor: Konrad Bartnik 2017.11.20, 16:23 Drukuj

Valentino Rossi jest od kilku lat właścicielem chaty marzeń - na terenie swojej posiadłości oprócz wygodnego domu posiada również piaszczysty tor wyścigowy. Nie wszystkim jednak się to podoba - jego sąsiedzi regularnie wytaczają przeciwko niemu prawnicze działa.

Tor ziemny w posiadłości "Doktora" we włoskiej Tavullii został wybudowany w 2011 roku. Trenuje na nim sam Valentino, który lubi zapraszać tam również swoich motocyklowych rywali na towarzyskie potyczki. Jest to także miejsce szkoleń - mistrz uczy tajników jazdy wyścigowej swoich uczniów z VR46 Academy.

Działanie tego typu obiektu związane jest oczywiście z ciągłym hałasem silników, a luźna nawierzchnia generuje chmury pyłu wiszącego nad okolicą. Problemy z sąsiadami zaczęły się więc od samego początku działalności toru. Odbyło się już kilka rozpraw, których wyniki są na razie pomyślne dla Rossiego.

Pod koniec roku ma dojść do kolejnej, a wniosek o tymczasowe zablokowanie działalności toru został póki co odrzucony przez miejscowy sąd. Co więcej, na obiekcie postawiono potężne lampy na kilkumetrowych słupach, których mocne światło umożliwi treningi także po zmroku. Dla wymęczonych sąsiadów "Doktora" będzie to więc kolejna gorzka pigułka.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę