tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Uywane Moto Guzzi Norge GT 8V - opinia uytkownika [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 950
NAS Analytics TAG
motul belka motocykle 420
NAS Analytics TAG

Uywane Moto Guzzi Norge GT 8V - opinia uytkownika [FILM]

Autor: Barry 2020.05.25, 16:50 Drukuj

Moto Guzzi Norge GT 8V to najbardziej turystyczny model z Mandello del Lario. Prezentowany w filmie egzemplarz został wyprodukowany w roku 2014. Obecnie ma 55 tys. km przebiegu. Pytamy właściciela o wady, zalety i typowe przypadłości Norge GT.

Moto Guzzi Norge GT 8V to duży i dość ciężki motocykl służący do turystyki. Napędzany widlastą, dwucylindrową jednostką chłodzoną powietrzem, z wałem korbowym położonym wzdłuż osi motocykla. Silnik o pojemności 1151 cm3 generuje 102 KM mocy i 104 Nm momentu. Napęd jest przenoszony na tylne koło za pośrednictwem wału poprowadzonego w wahaczu.

NAS Analytics TAG

Jak można usłyszeć w powyższym filmie, Rafał jest zadowolonym użytkownikiem Norge GT 8V. Wielki zbiornik paliwa o pojemności 23 l i umiarkowany apetyt na paliwo zapewnianą bardzo przyzwoity zasięg na poziomie około 400 km na jednym tankowaniu. Typowych wad i usterek brak. Jedynie modele z roczników 2011-2012 miewały problemy z rozrządem, ale producent szybko uruchomił akcję serwisową (obowiązuje również po okresie gwarancyjnym).

Moto Guzzi Norge GT 8V Rafała to druga seria modelu Norge, produkowana od roku 2011. Z kolei pierwsza seria, produkowana wcześniej, była pewnego rodzaju ewolucją, rozwinięciem modelu Moto Guzzi Breva. Producent poprawił wyraźnie ochronę przed wiatrem, wyposażył motocykl w zestaw owiewek i turystycznych atrybutów.

Norge GT 8V jest motocyklem dość ciężkim, ważąc na sucho ponad 250 kg i w stanie gotowym do jazdy blisko 280 kg. Z pomocą przychodzi dość nisko umiejscowiona kanapa i tym samym możliwość solidnego podparcia.

Z założenia seria Norge miała konkurować głównie z turystycznymi modelami BMW. Motocykl może się pochwalić bardzo bogatym wyposażeniem już w standardowej wersji (m.in. elektrycznie regulowana szyba, podgrzewane manetki, boczne kufry). Na rynku motocykli używanych nie ma jednak wielu egzemplarzy. Rafał zapłacił za swoje Norge GT 24 000 zł.

Moto Guzzi produkowało również wersję Norge 850. Motocykl był używany m.in. przez niemieckich policjantów w Berlinie. Włosi produkowali nawet specjalną serię motocykli, przystosowanych do pracy w policji już w fabryce.

Już wkrótce kolejne prezentacje motocykli używanych na kanale Barry moto. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka motocykle 950
    NAS Analytics TAG
    na gr