tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kawasaki ZZR 1400 (ZX-14) po tuningu - opinia uytkownika [FILM]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kawasaki ZZR 1400 (ZX-14) po tuningu - opinia uytkownika [FILM]

Autor: Barry 2020.09.21, 16:29 Drukuj

Po zaprezentowaniu Kawasaki ZX-12R z garażu Pana Andrzeja przyszedł czas na niemniej kultowy już model ZZR 1400. Tym motocyklem Pan Andrzej również ściga się na 1/4 mili, ale poza tym używa go także do jazdy po ulicach, czy szybkiej turystyki… Mamy tu ponad 200 KM i cały szereg modyfikacji.

Prezentowane Kawasaki ZX-14 to amerykański odpowiednik modelu znanego w Europie jako Kawasaki ZZR 1400. Jego właścicielem jest Pan Andrzej, którego przedstawialiśmy wam przy okazji filmu na temat używanego Kawasaki ZX-12R

NAS Analytics TAG

Tym razem czas na tzw. zygzaka. Jest to sportowo-turystyczna bestia, stanowiąca najsilniejszą konkurencję dla Suzuki Hayabusy. Motocykl pożądany przez wielu, choć w naszym kraju nie tak popularny jak jego wspomniany wyżej konkurent. Sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych Kawasaki ZX-14 Pana Andrzeja to wyjątkowy egzemplarz! Zresztą, zobaczcie sami na poniższym filmie i oceńcie:

Kawasaki ZZR 1400 to prawdziwy, sportowo-turystyczny pocisk, który posiada zdolność teleportowania swojego właściciela… Jedyną przeszkodą pozostają oczywiście ograniczenia prędkości na autostradach. Te dość mocno podcinają skrzydła zygzakowi.

Model ZZR 1400, znany w USA jako Kawasaki ZX-14, pojawił się na rynku w roku 2006, zastępując ZZ-R 1200. Oczywiście historia modeli z oznaczeniem ZZ-R rozpoczęła się znacznie wcześniej, bo Kawasaki oferowało model ZZ-R 1100 już na początku lat 90. Już wtedy zygzak imponował osiągami.

Kawasaki ZZR 1400 z roku 2006 było jednak prawdziwym powiewem świeżości, zupełnie nowym motocyklem i silnym graczem na rynku. Niestety, zygzak przegrał z ciągle zaostrzanymi normami emisji spalin (Euro5). Kawasaki musiało zrezygnować z dalszej produkcji tego modelu. Teraz pozostaje nam zadowolić się modelem Kawasaki H2SX.

Na szczęście na rynku motocykli używanych wciąż można znaleźć wiele zadbanych egzemplarzy ZZR 1400. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że w Polsce większą popularnością zawsze cieszyło się Suzuki Hayabusa i to tych maszyn spotkacie z pewnością więcej podczas przeglądania ofert.

W garażu Pana Andrzeja poza Kawasaki ZZR 1400 (film powyżej) oraz Kawasaki ZX-12R (film poniżej) stoi jeszcze piękny i zadbany zygzak 1100 z początku lat 90. Może przyjdzie czas, byśmy i o tym sprzęcie nagrali film?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr